Detalj s utakmice Croatije Bietigheim / Foto: Fenix (A.Igrec)

(FOTO) NJEMAČKI KUP: Pobjeda Croatije Bietigheim od 2:0, težak poraz Croatije Reutlingen od 1:6

U utakmicama polufinala njemačkog kupa, podsaveza Enc Murr i Alb, hrvatski klubovi Croatija Bitigheim i Croatia Reutlingena su imali različite učinke.

Croatia Bietigheim je pobjedom u gostima od 2:0 kod A Kreisligaša TSV Münchingen izborila svoj prvo finale kupa. Utakmica je odigrana pred velikim brojem gledatelja a pobjeda hrvatske momčadi je potpuno zaslužena.

U svojoj jubilarnoj godini, kada postiže i svoje najbolje rezultate u svojoj pedesetogodišnjoj povjesti, Croatija je pridodala još jedan značajan uspijeh. Uspjela je prvi puta ući u finale kupa za područje Enz/Murr. U Münchingenu, pred oko 300 gledatelja, domaćin se pokazao kao tvrd protivnik. Čitav tijek utakmice okarakterizirali su mnogi oštri startovi domaćih igrača, a nakon jednog takvog starta TSV-ovog aktera, Zvonimir Živić je morao ozlijeđen napustiti teren.

Hrvatska je momčad pobjedu osigurala u prvom dijelu, kada je sjajni Parlak Ozan u dva navrata proigrao, prvo u 28. minuti lijepo postavljenog Gina Russu, kojemu iz blizine i iz gužve nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu domaćina. Pet minuta kasnije, u 33. minuti “kopija prvog gola”. Dodavač je ostao isti, dok akciju završava Adam Živić.

Nakon vodstva, Croatia je bila u većem posjedu lopte. Münchingen se sve više koncertnira na opasnu i oštru igru, a plod svega toga je nepotrebno naguravanje u 43. minuti  kada s pravom pocrvenjuju Adam Živić i jedan igrać Munchingena.

Sastav Croatije Bietigheim: Dobler, Teutsch(Bajrami), Tricarico, A. Živić, Tsiolakidis, Kraljević, Parlak, Kaya (Trepšić), Z. Živić (Čosić), Divković, Russo (Annunziata).

NK Croatia će u finalu na neutralnom terenu igrati protiv SV Leonberg/Eltingen.Mjesto a datum odigravanja će biti odlučeni u narednim danima. Zasigurno će to biti nogometni blagdan za Hrvate u tom dijelu Njemačke. Poznato je kako hrvatski klub iz Bietigheima ima veliku podršku svojih navijača. Svi priželjkuju podršku kakvu je zadnje dvije godine u finalnim utakmicama imala Croatia Reutlingen, kada ju je pratilo više od dvije tisuće hrvatskih navijača.

Croatia Reutlingen razočarala

Ove godine, Croatia iz Reutlingena neći po treći put igrati finale. U polufinalu su „naletio“ na ligaškog suparnika, trenutačno desetoplasiranog SV Pfrondorf koji je imao svoj dan.

Robert Michnia, lijevo, trener Croatije Reutlingen/Foto:Fenix(Bono Žepić)

Hrvati su doživjeli težak 1:6 poraz na domaćem terenu pred velikim brojem svojih navijača. A oni su očekivali prolazak svoje momčadi u finale. No, to se nažalost nije dogodilo – nije bilo treće sreće.

Croatija je počela dobro ali napadači nisu bili precizni. Gosti su iz tri protunapada došli do dva gola prednosti. Na 1:2 smanjio je Kevin Nicolaci u 39. minuti. Croatia je i dalje imala inicijativu ali su gosti igrali strpljivo i u kontranapadu dolaze do vodstva od 1:3. Nakon toga je uslijedio potpuni raspad igre hrvatske momčadi. Do kraja su gosti zabili još tri pogotka za visokih 1:6.

-Štete, propustili smo lijepu prigodu da po treći put, nakon dva osvojena kupa, ponovo zaigramo u finalu. To je bila jedna od takvih utakmica za koju nemaš riječi kojom bi opravdao težak poraz, rekao je predsjednik Croatije Nikola Šolić.