Slavlje igrača Herceg Bosne Tirola nakon osvajanja prvenstva Tirola / Foto: Fenix (HBT)

(FOTO) Momčad NK Herceg Bosna Tirol iz Innsbruck po drugi put osvojila naslov prvaka Tirola

Nogometaši NK Herceg Bosna Tirol iz Innsbrucka su drugu godinu zaredom postali prvaci Tirola. U odlučujućoj utakmici za prvo mjesto momčad Herceg Bosne Tirol u nedjelju je savladala momčad FC Goal Latino rezultatom 5:3.

Osvajanjem prvenstva Tirola, hrvatska malonogometna momčad se plasirala u finalno natjecanje za pobjednika austrijskog kupa. Odluka o prvaku austrijskog kup bit će donesena 22. lipnja kada se njegova završnica igra u Absamu u Tirolu.

Momčad NK Herceg Bosne Tirol nakon osvajanja prvenstva Tirola / Foto: Fenix (HBT)

Hrvati iz Innsbrucka tako će imati veliku priliku na domaćem terenu u Tirolu i po drugi put izboriti plasman za nastup u Ligi prvaka.

Finalno natjecanje Lige prvaka igra se od 5-8 rujna 2019. u Riminiju u Italiji.

Austrija ovaj put ima pravo samo na jednog predstavnika u finalu Lige prvaka. Hrvati iz Tirola i cijele Austrije se nadaju kako će to kao i lani momčad NK Herceg Bosne Tirol bili austrijski predstavnik na turniru Lige prvaka.

Prošli turnir Lige prvaka se igrao u Čatežu ob Savi u Sloveniji.