(FOTO) KSD Hajduk Nürnberg slavi – ulazak u Kreisligu osigurali zgoditkom u produžetku

KSD Hajduk Nürnberg će iduće godine igrati u Kreisligi. Ulazak u višu ligu Hrvati iz Nürnberga su izborili u utakmici doigravanja (relegacija) protiv ASC Boxdorfa pobjedom od 3:2. Sportska drama, koja je prevagnula na stranu Hajduka, događala se pri kraju utakmice da bi svoj vrhunac doživjela u produžecima kada Kai Edenharter u 115. minuti postiže odlučujući zgoditak za hrvatsku momčad.

Hajduk je od početka bio bolja momčad. ASC se branio i svoje je prilike tražio u kontranapadima. Dvije takve prilike su gosti i iskoristili tako da su na kraju prvog poluvremena vodili sa 1:2. U nastavku je hrvatska momčad pojačala tempo a protivnik se grčevito branio. Takva odlučna igra Hajduka s jedne te čvrsta igra gostiju s druge strane donijela je prilika na obje strane.

I kad su navijači ASC-a već vidjeli svoju momčad u višoj ligi, Marko Tole u zadnjoj minuti produžetka glavom zabija za izjednačenje. Sportska drama slična onoj koju je Nijemcima priredio Toni Kroos u utakmici protiv Švedske na SP u Rusiji.

Više od 400 gledatelja u produžecima je vidjelo nastavak viteške borbe koja je unatoč oštri startovima i pokojim žutim kartonom ostajala u okvirima sportske borbe. Sportska sreća bila je opet na strani Hajduka kad Kai Edenharter u 115. minuti zabija zgoditak koji odvodi Hajduk u višu ligu.

Posljednjim sučevim zviždukom otpočelo je slavlje igrača Hajduka, njihovih simpatizera i članova  stručnog stožera predvođenih trenerom Tonijem Jukićem.

U izjavi za Fenix-magazin trener Hajduka Antonio Toni Jukić je najprije čestitao svojim igračima i navijačima koji su ih bodrili te kazao kako iza tog uspjeha stoji veliki rad i trud. To se sada isplatilo, rekao je dodajući kako pred njegovom momčadi sada stoje novi izazovi i viši ciljevi u višem rangu natjecanja. Jukić je pritom još jednom zahvalio i čestitao svim zaslužnima sa uspjeh njegove momčadi.

KSD Hajduk:Wolf, Wild, Pejić, Edenharter, Papa, Gavran,  Novinc, Jukić, Smiljanić, Memedi, Jurica. Još su igrali: Tole, Odobašić, Lukadinović. Trener Anton Jukić. Strijelci za Hajduk: Mark Jukić u 14. min 1:1, Marko Tole u 90+4 minuti te Kai Edenharter u 115. minuti

Fenix-magazin/F.Vrljić/Foto:Franjo Vrljić