Radost igrača Hajduka nakon gostujuće pobjede / Foto: Fenix (D. Puljić)

(FOTO I VIDEO) HAJDUK WIESBADEN UHVATIO ZALET: U posljednjih 6 utakmice upisane 4 pobjede, grad Wiesbaden ulaže 1.2 milijuna eura u obnovu Hajdukova igrališta

Nakon uobičajenog lošeg starta u sezoni zbog godišnjih odmora i nedostatka igrača, hrvatski nogometni klub SV Hajduk Wiesbaden polako dolazi u svoju standardnu formu, gdje je u zadnjih šest utakmica ubilježio četiri pobjede od kojih je posljednja nedjeljna pobjeda u gostima od 3:5 protiv VfR Wiesbaden posebno važna.

VFR Wiesbaden – SV Hajduk Wiesbaden 3:5 (1:3)

Utakmica je loše počela za hrvatsku momčad koja u prvoj minuti prima pogodak. To srećom nije utjecalo na pad morala već još veću angažiranost koja se isplatila u 4. minuti kada nakon prekršaja domaćina u šesnaestercu Vlade Barbarića postiže zgoditak za izjednačenje udarcem s bijele točke.

2 Hajduk WiesbadenStalnim pritiskanjem protivnika igrači Hajduka osjećaju kako mogu napraviti još više. U 16. minuti Ivan Dimitrov postiže gol za Vodstvo Hajduka da bi isti igrač u 44. minuti ponovno savladao vratara domaćina i na poluvrijeme Hajduk odlazi s prednosti od 3:1.

Početak drugog poluvremena je opet bio koban za momčad Hajduka kada protivnik, uz pomoć nejasnih odluka suca, dolazi do poravnjanja rezultata od 3:3. Osjetljivi na nepravdu igrači Hajduka, nošeni bučnim bodrenjem publike, ubacuju u višu brzinu i dominiraju terenom.Dresovi Hajduka Wiesbaden

Ovogodišnja prinova Hajduka i jedan od ponajboljih igrača nedjeljne utakmice Vlado Barbarić solo akcijom u 81. minuti dovodi SV Hajduk u vodstvo 4:3. U posljednjim minutama utakmice domaćini idu na sve ili ništa. Pri izvođenju kornera i njihov vratar dolazi u pomoć svojoj momčadi. No, spretni vratar Hajduka Kristijan Duvnjak hvata nabačenu loptu iz kornnera i brzo je ispucava u pravcu radilice Hajduka Sergeju Hermannu koji šalje loptu u praznu mrežu za konačan rezultat 3:5.

Sastav Hajduka: Duvnjak, Karadža, Marić, Hannappel, Dimitrov, Radev, Soldo, Barbarić, Krajina, Orlović i Novak. Još su igrali Hermann i Vlahić-Puljić.

Uz zasluženu pobjedu Hajduka, jako lijepa vijest koja je dodatno obradovala sve igrače, upravu i sve hrvatske ljubitelje nogometa u Wiesbadenu jeste da je grad Wiesbaden odobrio izgradnju i obnovu sportskog terena Hajduka na kojem će biti postavljena umjetna trava. Vrijednost cijele investicije je milijun i dvijestotine tisuća eura. Bio je to dodatni razlog za veliko slavlje igrača i navijača Hajduka koji su zahvalili svima koji su dali svoj doprinos tom projektu.

Iduću utakmicu Hajduk igra u nedjelju, 17. listopada kada hrrvatska momčad u derbiju kola dočekuje momčad Italije Wiesbaden. Utakmica počinje u 15:00 sati. Za tu prigodu igrači i uprava Hajduka su pozvali svoje navijače da u što većem broju dođu na igralište Hajduka, gdje će biti bogata ponuda jela i pića.