(FOTO) HRVATSKI NAVIJAČI SLAVE: Croatia Reutlingen osvojila kup pobjedivši TB Kirchentellinsfurt sa 4:1

Hrvatski Bezirksligaš SV Croatia Reutlingen pobjednik je njemačkog kupa za regiju Alb. Na krilima više stotina hrvatskih navijača, Croatia je u finalnoj utakmici pobjedila njemačku momčada  TB Kirchentellinsfurt rezultatom 4:1.  su slavili .FINALA

Nakon prvog poluvremena Croatia vodi rezultatom 3:0. Hrvatska momčad povela je u 4. minuti golom Vincenza Giambronea  da bi u 27. minuti Dennis Pascolo povisio na 2:0. U 34. minuti već je bilo 3:0 a gol za Croatiju je  postigao Björn Gerdes. Valja napomenuti kako je igrač Kirchentellinsfurta Patrick Wagner u 45. minuti zaradio žuto-crveni karton, zbog čega je njemačka momčad drugo poluvrijeme igrala s igračem manje.

U nastavku utakmice u 49. minuti na nedostižnih 4:0 za Croatiju gol je postigao Vincenzo Giambrone. Nakon malog opuštanja hrvatskih igrača, Kirchentellinsfurt u 60. minuti smanjuju na 4:1. To je sve što su napravili jer više ni snage ni nogometnog znanja nisu pokazali da bi preokrenuli utakmicu i rezultat.

Podsjetuko kako se Croatia dugo pripremala za ovu utakmicu. Čak su Hrvati napravili i prigodi flayere kojim su pozivali svoje navijače da dođu 25.svibnja u 16,00 sati na igralište TSV Riederich i pomognu svojim nogometašim osvojiti vrijedan trofej. Oni su se u velikom broju i odazvali te svojim navijanjem nosili igrače Croatije do vrijedne pobjede.

Opširniju reportažu čitajte u tiskanom izdanju Fenix Magazina.