Hrvatski vjernici u Marienthalu / Foto: Fenix (SIM)

(FOTO) DUHOVSKI PONEDJELJAK U MARIENTHALU: Okupio se velik broj vjernika, jedni su hodočastili pješice, drugi stigli biciklima…

Hrvati katolici iz hrvatskih katoličkih misija iz Rajnsko-majnskog pastoralnog područja tradicionalno su na Duhovski ponedjeljak, blagdan Blažene Djevice Marije Majke Crkve, hodočastili u franjevačko svetište Blažene Djevice Marije od milosti – Gospe žalosne u Marienthal.

 

Po prvi put je sudjelovala i Hrvatska katolička misija Würzburg. Svetu misu je predvodio dr. sc. fra Ante Akrap, profesor filozofije i logike na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu.

(FOTO) DUHOVSKI PONEDJELJAK U MARIENTHALU: Okupio se velik broj vjernika, jedni su hodočastili pješice, drugi stigli biciklima...
Fra Ante Akrap / Foto: Fenix (SIM)

Fra Ante Akrap je u dosta zanimljivoj i gorljivoj propovijedi objasnio što znači majka Marija za sviju nas te ulogu Isusa Krista u našem životu.

U Marienthalu se okupio jako velik broj vjernika. Svake godine ih dođe sve više. Neki su hodočasnici hodočastili pješice iz Wiesbadena, Mainza i Epsteina, dok su iz Offenbacha na Majni i Kelkheima neki vjernici došli biciklima.

Ovo je bila prilika i susret da se mnogi sretnu, vide i porazgovore. Iako je bila zatvorena cesta prema Marienthalu, vjernici su uspjeli doći na vrijeme, te se ispovjediti prije svete mise i sudjelovati na putu Križa, a onda sudjelovati za nas kršćane na najvećem slavlju svetoj misi.

Fenix-magazin/MD

Povezano

ŽELJANA ZOVKO: Brže obrambene inovacije, prilika i za hrvatske tvrtke i institute
ČOVIĆ I FILIPOVIĆ U TOMISLAVGRADU: Povezivanje lokalnih tema i političkih prioriteta u središtu sastanka
RIJEKE LJUDI PREPLAVILE MEĐUGORJE NA 45. OBLJETNICU: Deseci tisuća hodočasnika i snažne poruke s oltara
Frankfurt (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (MD)
DRŽE I DO 10.000 EURA: Nijemci masovno gube novac čuvajući ga na tekućim računima
PLENKOVIĆ: Čestitka Vatrenima na osvajanju 3 važna boda u Torontu!
parking automobili vozaci
KAZNE ZBOG KOJIH SE GUBI VOZAČKA: Mislite da je nepropisno parkiranje u Njemačkoj bezazleno?