Slika za uspomenu nakon pobjede za ostanak u ligi / Foto: Fenix (I. Barišić)

(FOTO) CROATIA ZÜRICH OSTALA U 3. LIGI: Pogodcima dvojice Ivana Croatia osvojila tri boda, iako je i jedan bod bio dostatan za opstanak

Pobjedom u posljednjem prvenstvenom kolu regionalne amaterske 3. lige, Croatia Zürich je osvojila sva tri boda te zauzela 9. mjesto od 12 klubova. Iz lige su ispali 11. plasirani Engstringen i 12. plasirana Benfica Clube de Zurique.

NK Croatia Zürich – FC Schwamendingen ZH II 2:0 (0:0)

Igračima hvatske momčadi bio je potreban jedan bod kojim bi u posljednjem kolu osigurali ostanak u ligi. No, oni su osvojili sva tri boda, a do njih se došlo zgoditcima Ivan Dukića i Ivana Zubonje koji su postignuti u posljednjim minutama utakmice.

Croatia ZH 3
Čestitke igračima Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

Iako je momčad Croatije tijekom utakmice stvorila više izglednih prilika, mreža gostiju tresla se tek u 90. minuti kada Ivan Dukić najviše skače na nabačenu loptu i glavom je zakucava u mrežu. Slavlje navijača Croatije nije ni prestalo a Ivan Zubonja povećava vodstvo na 2:0, što je i konačan rezultat utakmice.

Croatia ZH 5
Na poluvremenu utakmice igrači Croatia ZH slušaju savjet trenera / Foto: Fenix (I. Barišić)

Valja istaknuti kako je utakmica odigrana po nesnosnoj vrućini. Za to je kriv i savz jer je ranije naložio da se zbog regularnosti prvenstva sve utakmice trebaju odigrati s početkom u 10.15 sati.

Sastav Croatje Zürich: Marko Žiljak, Pero Zovko, Toni Zubonja, Ivan Dukić, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Stjepan Laštro (C), Kristijan Krstić, Sebastijan Jurić, Lori’s Tanzillio, Andrea Krstić, Nicola Petrlić. Još su igrali: Daniel Comin, David Crnković, Dario Perković i Ivan Zubonja. Trener: Stanislav Blažanović.