Europska liga: Pogledajte kako su prošli Hajduk, Rijeka i Š. Brijeg

Splićani nisu znali kako probiti zatvoreni sastav Gruzijaca

Polovičan je bio uspjeh hrvatskih predstavnika u današnjim prvim utakmicama trećeg pretkola Europske lige.

Hajduka je na Poljudu doživio minimalan poraz protiv gruzijske Dile GOri (0:1). Pogodak odluke postigao je Iluridze u 24. minuti. Iako je Hajduk bio bolji, o čemu svjedoči i čak 19 udaraca upućenih prema vratima Dile u odnosu na gruzijskih 5 udaraca, gosti su zatvorenom igrom stigli do velike pobjede. Obje momčadi utakmicu su završile sa 10 igrača. Kod Hajduka crveni karton dobio je Jozinović u 65. minuti, a kod Dile Khizaneishvili u 71. minuti.

– Nemam što zamjeriti svojim momcima. Nismo zaslužili poraz, oni su igrali antinogomet, igrali su bunker. Zabili su iz jedine šanse. Čestitam svojim igračima. Ali to je nogomet. Ponekad je nogomet nepravedan – rekao je nakon utakmice trener Splićana Igor Tudor.

Rijeka je pak na prepunoj Kantridi pobijedila slovačku Žilinu (2:1), a šteta je što pred uzvrat nije uspjela sačuvati prednost od dva pogotka. Domaći su odlično počeli utakmicu te poveli već u 3. minuti sjajnim pogotkom Sharbinija. U 59. minuti Kvržić se nakon ulaska u igru odlično snašao u kaznenom prostoru Žiline te je povečao prednost Rijeke. Konačan rezultat postavio je Majtan pogotkom u 74. minuti te vratio nade Slovaka u prolaz pred uzvrat za sedam dana.

Dodajmo i kako je Široki Brijeg ugostio Udinese u Zenici te se pokazao kao velikodušan domaćin jer su kvalitetniji Talijani slavili 3:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već do 39. minute, a za Udinese su pogađali Di Natale i Muriel dvaput. Do kraja susreta počasni pogodak za Široki Brijeg uspio je postići Ćorić. (ha)