Dinamo - Rapid
Radost igrača Rapida nakon postignutog pogotka u Maksimiru brzo se ugasila (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

EUROPSKA LIGA: Pobjede Eintrachta i Bayera, Marseille i Lazio remizirali, Celtic s Juranovićem slavio kod Ferencvaroša

U utakmicama Europske lige igrane u četvrtak navečer još nijedna momčad nije izborila daljni plasman.

Celtic je slavio kod Ferencvaroša s 3-2, a Josip Juranović je odigrao cijelu utakmicu za Škote. Bayer je u ovoj skupini s 4-0 nadigrao Betis i preuzeo vodstvo.

Marseille i Lazio su na Velodromeu odigrali 2-2. Duje Ćaleta Car je odigrao cijelu utakmicu za Francuze, a Toma Bašić je igrao za rimsku momčad do 52. minute.U istoj skupini su Galatasaray i Lokomotiva odigrali 1-1.

Nogometaši Crvene zvezde poraženi na svom terenu od ekipe Midtjyllanda s 0-1 u skupini F Europske lige. Danci je do pobjede došli autogolom Gelora Kange u 56. minuti, a Zvezda je u 12. minuti ostala s igračem manje nakon isključenja Miloša Degeneka. U ovoj skupini Braga je dobila Ludogorec s 4-2., pa Portugalci dva kola prije kraja vode s devet bodova, Zvezda je druga sa sedam, dok Mitjiland na trećem mestu ima dva boda manje.

Lyon tukao Spartu

U susretu četvrtog kola A skupine Europske lige Lyon je na svom travnjaku pobijedio prašku Spartu sa 3-0 upisavši i četvrtu pobjedu čime je osigurao nastavak natjecanja.

Lyon je sav posao obavio u nastavku susreta postigavši sva tri gol u posljednjih pola sata. Islam Slimani je zabio prva dva gola (61, 64) za “Lavove”, a pobjedu je potvrdio Karl Toko Ekambi u sudačkoj nadoknadi.

U drugom susretu iz ove skupine Brondby i Rangers su odigrali 1-1.

Rangers je u prvom poluvremenu imao nekoliko lijepih prilika, no pogodak je postigao domaćin i to u posljednjim trenucima prvog dijela. Josip Radošević je izveo korner, Christian Cappis je pucao, a Leon Balogun loše očistio loptu, pogodivši vlastitu mrežu. Gosti su ipak izjednačili u 77. minuti golom Ianisa Hagija.

Radošević je odigrao cijeli susret za danski sastav, dok Matko Divković nije nastupio. Za Rangers je do 81. minute igrao Borna Barišić.

Na ljestvci vodi Lyon sa 12 bodova, Sparta i Rangers imaju po četiri boda, a Brondby dva boda.

Monaco remizirao

U skupini B Monaco, našeg Nike Kovača i PSV Eindhoven su odigrali 0-0, dok je susret između Real Sociedada i Sturma završio 1-1.

Gosti su poveli u 38. minuti preko Jakoba Jantschera, no u 53. je izjednačio Alexander Sorloth. Na ljestvici vodi Monaco s 8 bodova, Sociedad ima 6, PSV 5, a Sturm jedan bod.

U skupini C Napoli je u Varšavi pobijedio Legiju sa 4-1 preuzevši vrh ljestvice.

Poljski sastav je poveo već u 10. minuti golom Mahira Emrelija i zadražao je vodstvo do pauze. Napoli je u prvom poluvremenu imao daleko više udaraca (12-3) i kornera (6-0), ali u završnici nije bilo konkretnosti.

Legija je već na startu drugog dijela mogla povećati prednosti, no Yuri Ribeiro je pogodio vratnicu.

Napoli je ipak izjednačio u 51. minuti golom Piotra Zielinskog iz kaznenog udarca, a u 75. minuti je Dries Mertens iz novog kaznenog udarca doveo goste u vodstvo. Pet minuta kasnije Lozano je pogodio za 3-1 i time praktički riješio pitanje pobjednika. Konačnih 4-1 postavio je Adam Ounas u sudačkoj nadoknadi.