Arhivska snimka utakmice Bayera (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

EUROPSKA LIGA: Bayer razbio Slaviju s 4:0, Rangers u gostima pobijedio Lech s 2:0

Nogometaši Bayer Leverkusena i Rangersa osvojili su prva mjesta u skupinama C i D Europske lige ostvarivši pobjede u dvobojima posljednjeg kola. Bayer je u Leverkusenu porazio prašku Slaviju sa 4-0, dok je Rangers u Poljskoj slavio protiv Lecha sa 2-0.

Bayer Leverkusen je u izravnom dvoboju za prvo mjesto deklasirao prašku Slaviju sa 4-0. Gostima je bio dovoljan bod ili minimalan poraz s postignutim golom, no “Apotekari” su uvjerljivo slavili.

Golove za Bayer zabili su Leon Bailey (8, 32), Moussa Diaby (59) i Karim Bellarabi (90+1). Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Bayer, dok je Petar Musa za goste igrao do 53. minute.

U drugom susretu Hapoel Be’er Sheva je golom Hatuela u 71. minuti pobijedio Nicu sa 1-0.

Bayer je osvojio prvo mjesto u skupini sa 15 bodova, Slavia ima 12, Hapoel šest, a Nica tri boda.

U skupini D prvo mjesto je osvojio Ranger nakon što je na gostovanju pobijedio Lech sa 2-0, a Benfica u Belgiji odigrala 2-2 protiv Standarda.

Rangers je poveo u 31. minuti golom Cedrica Ittena nakon velike pogreške domaće obrane, a pobjedu gostiju potvrdio je Hagi u 72. minuti. Karlo Muhar je odigrao cijeli susret za Lech, baš kao i Borna Barišić za goste, dok je Nikola Katić i dalje na listi ozlijeđenih.

U drugom susretu Standard i Benfica su odigrali 2-2. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no Benfica je uspjela izjednačiti. Ali to joj nije bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini.

Strijelci za Standard, za koji nije nastupio Duje Čop, bili su Nicolas Raskin (12) i Tapsoba (59), dok su za Portugalce zabili Everton (16) i  Pizzi (67-11m).

Rangers je na koncu prvi sa 14 bodova, Benfica ima dva boda manje, Standard četiri, a Lech tri boda.

U susretu iz skupine A Young Boysi i Cluj su u izravnom susretu igrali za prolaz. Švicarski sastav je utakmicu dočekao s dva boda više, a na koncu je u dramatičnom raspletu slavio sa 2-1.

Gosti su poveli u 84. minuti golom našeg Gabrijela Debeljuha, no Švicarci su s dva gola u sudačkoj nadoknadi okrenuli rezultat. Izjednačio je Nsame u trećoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca, a pobjedu Young Boysima je donio Gaudinho u šestoj minuti nadoknade.

Cluj je utakmicu završio s dva igrača manje, a jednog isključenog imao je i domaćin. Kod Young Boysa je isključen strijelac Nsame u petoj minuti nadoknade, a kod Cluja je u 90. pocrvenio Balgradean, te u osmioj minuti nadoknade Damjan Đoković zbog nesportskog ponašanja.

Roma je i prije zadnjeg kola osigurala prvo mjesto, a u zadnjem kolu na gostovanju u Sofiji kod CSKA je izgubila sa 1-3. Za CSKA su zabili Tiago Rodrigues (5) i Sowe (34, 55), a za Romu Milanese (22).

Talijani su na koncu slavili sa 13 bodovaa, Young Boysi imaju 10, a Cluj i CSKA po pet.

REZULTATI
SKUPINA A:
CSKA S. - Roma 3-1 (Tiago Rodrigues 5, Sowe 34, 55 / Milanese 22)
Young Boys - CFR Cluj 2-1 (Nsame 90+3-11, Gaudino 90+6 / Debeljuh 84)
TABLICA:
1 Roma               6  4 1 1  13-5   13
2 Young Boys         6  3 1 2   9-7   10
3 CFR Cluj           6  1 2 3   4-10   5
4 CSKA S.            6  1 2 3   3-7    5

SKUPINA B:
Dundalk - Arsenal 2-4 (Flores 22, Hoare 85 / Nketiah 12, Elneny 18, Willock 67, Balogun 80)
Rapid Beč - Molde 2-2 (Ritzmaier 43, Ibrahimoglu 90 / Wolff Eikrem 12, 46)