Utakmica Švedske i Franucuske (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

EP U RUKOMETU: Danska savladala Island, Francuska demontirala Nizozemsku, Španjolska bolja od Njemačke

Rukometne reprezentacije Danske i Francuske otvorile su drugi krug Europskog prvenstva pobjedama, dok je Hrvatska izgubila od Crne Gore i praktički ostala bez izgleda za plasman u polufinale.

Danska je u važnom dvoboju pobijedila Island sa 28-24, dok je Francuske bez većih problema porazila Nizozemsku sa 34-24.

Island je bolje ušao u susret, vodio je 4-2, 6-4, no Danska je u drugom dijelu prvog poluvremena zaigrala daleko bolje okrenuvši rezultat u svoju korist. U 25. minuti Danska je stigla do tri gola viška (15-12), a u 28. minuti je imala i +4 (17-13). U nastavku susreta aktualni svjetski prvaci su držali prednost i na koncu slavili sa 28-24.

Dansku su do pobjede predvodili Mathias Gidsel s devet golova, te Lasse Svan i Mikkel Hansen sa po pet pogodaka. Odličan je bio i Kevin Moller sa 14 obrana. U islandskim redovima najefikasniji je bio  Omar Ingi Magnusso s osam  golova.

Francuska nije imala previše problema protiv jednog od najugodnijih iznenađenja dosadašnjeg dijela EP-a. Olimpijski pobjednici su sjajno ušli u susret i nakon pet minuta igre vodili su 5-0. Nizozemska se uspjela vratiti i na polovici prvog dijela približila se na samo pogodak zaostatka, a u 24. minuti i izjednačiti na 12-12. Ipak, do kraja  poluvremena je Francuska napravila seriju 3-0 za 15-12.

U drugom dijelu aktualni olimpijski prvaci nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i na kraju su slavili sa 10 golova razlike. Francusku su do pobjede predvodili Yanis Lenne s osam golova, te Nicolas Tournat s pet pogodaka, dok je Vincent Gerard sakupio 13 obrana. U nizozemskim redovima Kay Smits i Dani Baijens su zabili po četiri gola.

U prvom susretu iz ove skupine Crna Gora je uvjerljivo porazila Hrvatsku sa 32-26. Crnu Goru su do velike pobjede predvodili Miloš Vujović i Branko Vujović sa po sedam golova, dok je sjajni Nebojša Simić sakupio 14 obrana. U hrvatskim redovima Ivan Čupić je sabio sedam, a Luka Cindrić pet golova. Ivan Pešić je imao  sedam, a Mirko Alilović tri obrane.

Na ljestvici vode Francuska i Danska sa po četiri boda, Island i Crna Gora imaju po dva boda, dok su Hrvatska i Nizozemska bez bodova.

Drugo kolo je na rasporedu 22. siječnja, a sastaju se Crna Gora – Nizozemska (15:30), Francuska – Island (18:00), te Danska – Hrvatska (20:30).