Rukometna lopta EP 2024. (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

EP RUKOMETAŠA: Rukometaši BiH doživjeli težak poraz od Nizozemske, Slovenija savladala Poljsku

Rukometaši reprezentacije Bosne i Hercegovine u drugom susretu skupine “E” Europskog prvenstva doživjeli su težak poraz od selekcije Nizozemske, koja je upisala pobjedu, rezultatom 36:20.

Bosna i Hercegovina je i u ovoj utakmici imala ogromnu podršku nekoliko tisuća navijača na tribinama SAP Arene u Mannheimu.

Nizozemci su odlično ušli u susret i nakon deset minuta vodili 6:2. Nastavili su s odličnim tempom i povećali prednost na 12:3. bh. rukometaši niti jednom nisu uspjele pružiti otpor Nizozemskoj koja je odigrala fenomenalno i na kraju prvog poluvremena vodila visokih 17:7.

Rukometaši Nizozemske bili su dominantni i u drugom poluvremenu te su na kraju slavili s uvjerljivih 36:20.

U redovima Nizozemske najefikasniji je bio Rutger Ten Velde s devet golova, dok su u bh. timu Marko Davidović, Nedim Hadžić i Marko Panić postigli po tri pogotka.

Ovim porazom bh. reprezentacija je ostala bez ikakvih izgleda za plasman u grupnu fazu nakon što su u uvodna dva susreta protiv Švedske i Nizozemske doživjeli dva poraza.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će u posljednjem kolu igrati protiv Gruzije, dok će Nizozemska u borbi za prvo mjesto igrati protiv Švedske.

Pregled rezultata utakmica 2. kola prvog dijela EP rukometaša odigranih u subotu u skupinama D, E i F.