EP rukomet 2018: Njemačka odigrala neriješeno i protiv Makedonija, rezultat 25-25

U susretu posljednjeg kola C skupine Europskog prvenstva u srijedu su u Zagrebu rukometaši Njemačke protiv Makedonije odigrali 25-25 (12-11), i tako su Makedonci osvojili prvo mjesto u skupini te u drugi krug prenose tri boda.

Favorizirani Nijemci su ostali na drugom mjestu, ali je upitno koliko će bodova prenijeti u drugi krug, a to ovisi o ishodu susreta Crne Gore i Slovenije, koji počinje u 20.30 sati. Ako Crna Gora pobjedi, Nijemci će prenijeti tri boda, a u slučaju trijumfa Slovenije u drugi krug branitelji naslova europskog prvaka prenose dva boda, a Slovenci jedan.

Makedonci su odlično krenuli, te su nakon 13 i pol minuta vodili 6-3. No, onda su branitelji naslova europskog prvaka u šest i pol minuta, zahvaljujući Wienceku i Weinholdu, napravili seriju 7-1 i poveli 10-7. Makedonski rukometaši su se izvukli iz “crne rupe” i na poluvrijeme su otišli sa golom minusa (11-12).

U razdoblju između 38. i 42. minute Makedonija je odmakla na tri pogotka razlike (19-16), ali Nijemci su vratili utakmicu u egal. Ipak, 12 sekundi prije kraja susreta makedonski pivot Stoilov imao je zicera, ali je njegov udarac obranio Silvio Heinevetter i tako je spasio Njemačku od poraza.

Kod Makedonije Filip Taleski zabio je 6, a Dejan Manaskov i Kiro Lazarov po 5 golova. Njemačku je predvodio Steffen Weinhold sa 8 pogodaka, a Uwe Gensheimer dodao je 5.

Treba napomenuti da je Slovenija uoči zadnjeg kola zaprijetila napuštanjem EP-a nakon što je, po njezinom mišljenju, grubo oštećena u svoja prva dva nastupa na EP, u 24-25 porazu od Makedonije, a posebice u 25-25 remiju protiv Njemačke. No, Slovenski rukometni savez je na sastanku održanom u srijedu u Zagrebu odlučio kako će njihova reprezentacija nastaviti s natjecanjem, jer bi u slučaju demonstrativnog napuštanja EP-a posljedice bile preteške, odnosno EHF bi vjerojatno na neko vrijeme zabranio svim slovenskim reprezentacijama sudjelovanje u svim natjecanjima koje se organiziraju pod okriljem EHF-a.