Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

ENGLESKA PREMIER LIGA: Liverpool preuzeo vrh ljestvice

Nogometaši Liverpoola barem privremeno su preuzeli vrh ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u susretu 19. kola Premier lige na gostovanju pobijedili Burnley sa 2-0.

“Redsi” su poveli već u šestoj minuti golom Darwina Nuneza, a pobjedu je potvrdio Diogo Jota u 90. minuti.

Liverpool je još dva puta tresao suparničku mrežu, ali su golovi Codyja Gakpa u 29. minuti i Harveyja Elliotta u 55. minuti poništeni nakon asistencije VAR-a.

Momčad Jurgena Kloppa je ovom pobjedom skočila na vrh ljestvice sa 42 boda, dva više od Arsenala kojeg u četvrtak očekuje ogled protiv West Hama.

U ranije odigranom susretu Bournemouth je pobijedio Fulham sa 3-0 ostvarivši četvrtu ligašku pobjedu u nizu, te sedmi susret u nizu bez poraza.

Domaćin je stigao do prednosti u završnici prvog dijela golom Justina Kluiverta, na 2-0 je povisio Dominic Solanke iz kaznenog udarca u 62. minuti, a pobjedu je potvrdio Luis Sinisterra u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Bournemouth je ovom utakmicom produžio niz bez poraza na sedam kola ostvarivši protiv šestu pobjedu u zadnjih sedam kola, te četvrtu u nizu.

Tri važna boda je dohvatio i Luton Town porazivši u derbiju začelja na gostovanju Sheffield United sa 3-2.

Gosti su poveli u 17. minuti golom Alfiea Doughtyja, no Sheffield United je uzvratio s dva gola preko Olivera McBurniea (61) i Anela Ahmedhodžića (69). U nastavku susreta igrači Sheffielda su zabili još dva gola, ali oba u vlastitu mrežu.

U 77. minuti je Jack Robinson nesretno ubačaj Carltona Morrisa skrenuo u vlastitu mrežu, a četiri minute kasnije je i Anis Ben Slimane skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Slimane se u sudačkoj nadoknadi mogao iskupiti, ali je pucao pored gola.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Lutona koji se i dalje nalazi u zoni ispadanja, ali je zona spasa udaljena samo jedan bod.

U prvom današnjem ogledu Nottingham Forest je na gostovanju pobijedio Newcastle United sa 3-1.

Činilo se da će Newcastle lako do pobjede, kada je Aleksander Isak iz jedanaesterca u 23. minuti doveo “Svrake” u vodstvo. No, tada se na St James Parku pojavio Novozelanđanin Chris Wood, trostruki strijelac za Forest. Prvo je Wood zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, a potom i u 53. i 60. minuti za veliko iznenađenje. Wood je u Forest došao na posudbu u siječnju upravo iz Newcastlea.

Nottingham Forest je tako upisao četvrtu pobjedu u prvenstvu i prvu pod novim trenerom Nunom Espiritom Santom, te sa 17 bodova zauzima 16. poziciju na tablici. Newcastle je u krizi sa četvrtim porazom u zadnjih pet utakmica, te je sedmi s 29 bodova.

Večeras se još sastaju Manchester United – Aston Villa (21.00).

REZULTATI:
Newcastle United – Nottingham Forest 1-3 (Isak 23-11m / Wood 45+1, 53, 60)
Bournemouth – Fulham 3-0 (Kluivert 44, Solanke 62-11m Sinisterra 90+3)
Sheffield United – Luton Town 2-3 (McBurnie 61, Ahmedhodžić 69 / Doughty 17, Robinson 77-ag, Ben Slimane 81-ag)
Burnley – Liverpool 0-2 (Nunez 6, Jota 90)