Arhivska fotografija napadača Croatije Frankfurt Marija Lažete / Foto: Fenix Magazin

DVA ZGODITKA SUTONA: Croatia Frankfurt iz trećeg pokušaja ostvarila prvu prvenstvenu pobjedu u Kreisoberligi

U trećem prvenstvenom kolu Kreisoberlige Frankfurta, Croatia Frankfurt je ostvarila prvu pobjedu upisavši sva tri boda u utakmici protiv momčadi Hedderneheima s kojima dijeli igralište u toj istoimenoj frankfurskoj četvrti.

SV Heddernheim 07 – FC Croatia Frankfurt 1:3 (0:1)

Hrvatska momčad je dobro otvorila utakmicu i svoju terensku nadmoć realizira u 23. minuti nakon ubačaja Mira Drlje kada Kian Bonnano zabija za vodstvo od 1:0.

U nastavku utakmice gledamo istu sliku. Premoćnija Croatia u 52. minuti dolazi do vodstva od 2:0 a zgoditak je nakon dodavanja ležete postigao Filip Suton. Pobjednik utakmice odlučen je u 76. minuti kada Suton postiže svoj drugi zgoditak za vodstvo Croatije od 3:0. Heddernheim smanjuje vodstvo Croatije zgoditkom u 89. minuti čime samo ublažava rezulta na njima podnošljivih 1:3.

Sastav Croatije: Nikola Jurić, Bešlić, Babić, Kukić, Božinovi-Mador, Drlje, Lažeta, Grančić (od 46. Suton), Bonanno, Josip Jurić (od 38. Sučić, od 75. Vidović), Krišto

Poraz druge momčadi Croatije

1 FC Rödelheim II – FC Croatia ll 5 : 2

Iako je Croatia II prva došla u vodstvo te u 66. minuti imala neriješen rezultat 2:2, do kraja utakmice dobra ali neuigrana i fizički još uvijek nespremna momčad Croatije II je pala u završnici primivši tri zgoditka u porazu od 5:2.

Sastav Croatije II: Novokmet, larma, Adrian Bracic, Leonardo Bracic, marko Bracic, Raguz, Zarko, Maric, Todoric, Barnjak, Krizanac. Još su igrali: Amanatidis (umjesto Marića), Doganlar (umjesto Marka Braćića) i Budimir (umjesto Križanca)

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u srijedu, 23. rujna protiv momčadi Gudesding FFM u 20 sati na svom igralištu u Heddernheimu. Druga momčad igra protiv momčadi Germanie u petak, 25. rujna u 20 sati također na svom igralištu u Heddernheimu.