Dva zgoditka Rožića za pobjedu i prvo mjesto Croatie II München

Nedjeljna pobjeda nad prvim konkurentom za jesenskog prvaka FC Hellesom II rezultatom 2:1 dovela je drugu momčad Croatije München je na prvo mjesto na tablici. Time je hrvatska momčad nakon 10.kola napravila još jedan korak ka zacrtanom cilju a to je viši rang natjecanja.

Pred 150 uglavnom hrvatskih navijača, Croatia je krenula napadački i stvarala prilike. Promašaji su se nizali sve do 17. Minut kada raspoloženi Rožić postiže euro gol sa 25 metara za vodstvo Croatije od 1:0. U nastavku utakmice na terenu je bila ista slika i isti odnos snaga. Novo vodstvo Croatia je ostvarila u 52 minuti kada Rožić ponovno kažnjava neopreznost obrane Croatije te povisuje rezultat na 2:0. Iako su gosti nedugo potom uspjeli smanjiti, pobjeda Croatije po oddnosu snaga na terenu nije bila ugrožena.
Valja istaknuti kako je sa dva nova zgoditka najbolji strijelac Croatije stigao do brojke od 23 pogotka u 8 odigranih utakmica. Izvanredan prosjek Rožića ne pokazuje samo njegove realizatorske sposobnosti već i napadačku igru Croatije u kojem ostali igrači pripremaju šanse za svog najboljeg strijelca.

Od prve minute naša momčad je preuzela inicijativu i dalo se naslutiti da ćee takvim pristupom utakmici sve dobro završiti. Tako je i bilo i zasjeli smo na prvo mjesto. Čitava momčad je odigrala odgovorno, i to na svim pozicijama. Stvorili smo mnoštvo prilika i rezultat je mogao biti znatno viši u našu korist, kazao je za Fenix trener Croatije II Zoran Zubai.

Sastav Croatije: Ivanković – Pavičić, Kadić, Križan – Kreš, Majdandžić, Vladić, Oroz Dario, Zekić – Katović, Rožić. Pričuve :Mandić, Oroz Darko i Hoblaj.