Na slici KK Komušina (ILUSTRACIJA) / Foto: Jan Rupčić

DRAMATIČNA UTAKMICA: KK Komušina Haiterbach izgubila nakon produžetaka

Nakon nevjerojatno uzbudljive i izjednačene igre, KK Komušina Haiterbach upisala je nakon produžetaka poraz od Sunkings Saarlouis.

Sunkings Saarlouis – KK Komušina Haiterbach 93:87 (25:22; 43:40; 63:60; 82:82)

Obje momčadi bile su jako motivirane od samog početka. Prva četvrtina započela je dobrim šutevima obje momčadi s distance. Herdie Lawrence i Luka Banožić ubacili su po deset koševa za Haiterbach i držali rezultatski priključak. Bilo je 25:22. Igrali se gotovo koš za koš i niti jedna momčad nije se uspjela odvojiti.

Herdie Lawrence je pogodio za 28:29, no Sunkingsi su ekspresno odgovorili mini serijom i otišli na 36:29. Haiterbach je preko Ive Marića i Jonathana Babitscha smanjio prednost domaćina i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 43:40.

Sascha Kesselring otvorio je drugi dio tricom za 43:43. Ali najbolji strijelac Kelvin Okundaye bio je odlično raspoložen, postigao nekoliko koševa i svoj tim odveo na 48:43. Denni Čuković ponovno je uspio izjednačiti za 52:52.

Saarlouis je poveo sa 63:55, no Haiterbach se nije dao slomiti te je nakon 30 minuta igre ponovno smanjio na 63:60. Pred nama je bila neizvjesna posljednja četvrtina. Saarlouis je dobro krenuo i ponovno je u vodstvu s maksimalnih osam poena prednosti 70:62.

No, Haiterbach je još jednom pokazao borbenost i s četiri trice preokrenuo na 73:78 uz glasno navijanje brojnih navijača Komušine. U posljednju minutu se ulazi sa 79:79.

Najprije je Luka Banožić tricom poveo Haiterbach na 79:82, ali je Saarlouis iz daljine izjednačio na 82:82. Sascha Kesselring je uspio izvesti bacanje s poludistance u posljednjoj sekundi, ali je lopta pogledala u obruč i ponovno iskočila.

Tako je krenulo u produžetke. Saarlouis je imao malo i športske sreće na svojoj strani i poveo je sa 88:84. Herdie Lawrence smanjio je na 88:86, noslobodna bacanja domaćina toga su dana dovela momčad konačno do pobjede.

-Danas smo mogli više izvući. Bila je to intenzivna utakmica koja je uzela puno energije. Imali smo šut za pobjedu. Ne mogu kriviti tim. Moramo nastaviti raditi na ispravljanju grešaka – rekao je trener Mario Marić.

KKK: Herdie Lawrence (27/4), Luka Banožić (25/5), Sascha Kesselring (17/4) , Alexander Feldberg (5), Jonathan Babitsch (4), Denni Cuković (3/1), Rickardo Marić (2), Paulo Goncalves (2), Ivo Marić (2), Kelvin Asomah, Samba Thiam