DRAMATIČAN PREOKRET U 4 MINUTE IGRE: Hat-trick Ivana Propadala za 3:2 pobjedu Croatie Frankfurt

U utakmici sa infarktnom završnicom, Croatia Frankfurt je napravila preokret i zahvaljujući trima zgodicima Ivana Propadala osvojila sva tri boda protiv borbene momčadi Germanie iz Enkheima.

FC Croatia – Germania Enkheim 3:2 (0:1)

Iako su se cijelo vrijeme branili, i tek u kontranapadima ugrožavali gol hrvatske momčadi, gosti iz Enkheima su dva puta znali kazniti greške obrane Croatije. Prvi zgoditak za Germaniu postigao je u 9. minuti raniji igrač Croatije Kristijan Tomić da bi u 81. minuti Binz doveo goste u vodstvo od 0:2.

Kad su gosti, kao i mnogi u publici, očekivali pobjedu Germanie, s tim se nisu pomirili igrači trenera Danijela Konte. U svega 4 minuta, hrvatska momčad je preokrenula rezultat od 0:2 na 3:2. Ponajveće zasluge za to pripadaju najboljem strijelcu Croatije i najboljem strijelcu Kreisoberlige Frankfurt Ivanu Propadalu.

Propadalo je najprije u 83. minuti snažnim udarcem sa 16 metara zatresao mrežu vratara gostiju. Smanjenje rezultata djelovalo je šokantno za goste koji tada ulažu još veće napore kako bi obranili svoja vrata.

To im ne uspijeva. Najprije Propadalo u 86. minuti, na nabačaj Bešlića, volej udarcem desnom nogom neobranjivo zakucava loptu u mrežu. Već u idućem napadu Propadalo skače na nabačaj Lovrića i glavom prebacuje vratara gostiju za treći gol i teško izborenu ali potpuno zasluženu pobjedu Croatije.

Sastav Croatije: Zubčić, Hrvoje Drlje (od 83. Amanatidis), Lažeta, Lovrić, Miro Drlje (od 46. Marić), Duvnjak (od 46. A.Matić), Bešlić, Soldo, Vidović, Andrić, Propadalo,

Iduću utakmicu prva i druga momčad Croatie igraju u nedjelju, 9.prosinca protiv momčadi TSG Niederrad na svom igralištu u Hedderneheimu. Prva utakmica se igra u 12:30 a druga u 14:30 sati.