Krešimir Trepšić u skoku / Foto: Fenix (A. Igrec)

DOIGRAVANJE ZA VIŠU LIGU: Croatia Bietigheim uspješno prošla prvu prepreku, u nedjelju slijedi druga utakmica

NK Croatia Bietigheim-VfL Brackenheim 2:1 (1:1)

Obje su momčadi u igru ušle oprezno obzirom da se igra samo jedna odlučujuća utakmica. Hrvatska je momčad dala odlučujući ton iako oslabljena bez mnogih igrača, bilo pocrvenjelih ili povrijeđenih. Štičenici trenera Cartera, iako sa “tankom klupom” ozbiljno su shvatili utakmicu i krenuli dosta dobro. A onda, u devetoj minuti, gosti su iz jednog bezazlenog slobodnjaka zabili gol. Nakon nabačaja iz skraćenog udarca iz kuta, pouzdani obrambeni red Croatije ostao je “uspavan” i protivnički igrač to koristi te glavom neobranjivo plasira loptu u mrežu iza nemoćnog vratara Croatije Leona Doblera.

Bio je to šokirajući zgoditak iza kojeg pada igra Croatije, uslijedila su kriva dodavanje i nepotrebna gubljenje lopti. Protivnik to pokušava iskoristiti ugrožavajući u nekoliko navrata vrata hrvatske momčadi. No nakon dvadesetak minuta smiruju se hrvatski redovi i počinje poznata igra Hrvata. U 40. minuti stiže olakšanje. Nakon što je Krešimir Trepšić pokošen u kaznenom prostoru, Fabijan Kraljević smireno koristi udarac sa bijele točke za izjednačenje na 1:1.

Croatia BietigheimDrugi dio nije bio lagan, obje su momčadi sa dosta nervoze, ali i sa potrebnom kvalitetom, pokušavale doći do prvog plijena u ovom natjecanju. Ipak za nijansu bolja hrvatska momčad u 67. minuti Krešo (Tašo) Trepšić krasno na prsa prima loptu te zaokretom poluškaricama sa dvadesetak metara svladava vratara protivnika. Lopte je na putu prema mreži okrznula jednog igrača i promjenila te tako učinila vratara nemočnim.

Do kraja susreta bilježimo prilika na obje strane. Najveću je imao Gino Russo u 89. minuti kada je oči u oči s vratarom mogao birati, ali izabrao je ono najgore, pucavši tik uz vratnicu.

NK Croatia Bietigheim: Dobler, Gündüzalp, Čosić Tricarico, Tsiolakidis, Trepšić, Kraljević, Parlak, Kaya, Divković, Genc. Još su igrali: Teusch i Russo.

U drugom kolu kvalifikacija Croatia Bietigheim igra u nedjelju 16. lipnja u 15.00 sati u (73663) Berglenu. Protivnik je TSV Nellmersbach.