NK Croatia Reutlingen

Croatia Reutlingen pobijedila u prvoj utakmici razigravanja – Hrvati prisebniji pri izvođenju jedanaesteraca

Pred 660 gledatelja na gradskom stadionu u Herrenbergu u utakmici za ulazak u Landesligu, nogometaši Croatije Reutlingen, su pobijedili nakon iznošenja jedanaesteraca rezultatom 5:3 nad SV Deckenpfron.

U dosta dobroj utakmici punoj preokreta Hrvatima je pripalo drugo poluvrijeme dok je prvo poluvrijeme pripalo SV Deckenpfron koji je pogotcima u 6. i 17. minuti poveo sa 2:0. Do odlaska na odmor igrači Deckenpfrona su imali prednost i moglo je, mirne duše, biti 4 ili 5:0.

Tomislav Čilić, NK Croatia  Reutlingen
Tomislav Čilić, NK Croatia Reutlingen

U nastavku utakmice Croatia je bez ikakvih igračkih promjena zaigrala kao preporođena. Nije nikome jasno što je uradio trener Robert Michnia, ali na terenu je izgledalo kao da je igrala neka posve druga momčad.

Najprije je Čilić u 48. a zatim i Jelčić 53. zatresli mrežu protivnika i tako poravnali rezultat na 2:2.
Croatia je potpuno preuzela igru i hrvatski napadači su stvorili još nekoliko prigoda za zgoditak te tako riješili utakmicu u svoju korist.

Na kraju je ostao rezultat od 2:2 i pobjednik je morao biti odlučen na jedanaesterce. Igrači Croatije su imali bolje živce i sada se već spremaju za sljedeću utakmicu. Već u nedjelju 16. lipnja u 15 sati Croatije igra i odlučujuću utakmicu protiv SV Seedorf. Igra se na mjesnom igralištu Gosheim kod Tuttlingena.

Moguće je da za Croatiju zaigra i oporavljeni prvi strijelac Ante Galić kojem su liječnici dali dozvolu za igru.

Predsjednik Croatije Nikola Šolić bio je zadovoljan uspjehom svije momčadi te nije propustio da iskaže svoj optimizam kako će u nedjelju sve biti brže, bolje i uvjerije, te da će se Croatia vratiti u Landesligu.