Momčad zagrebačkog Dinama na Maksimiru / Foto: Fenix

DOIGRAVANJE ZA LP: Slavia Prag i Club Brugge pobijedili u gostima, Ajax remizirao kod APOEL-a; hrvatski prvak igra večeras protiv Rosenborga

U utorak uvečer su odigrane tri utakmice doigravanja za ligu prvaka. Gostujuće pobjede s minimalnim rezultatom od 1:0 ostvarili su Slavia Prag i Club Brugge, koji su porazili Cluj i Linz. APOEL i Axax su odihgali neriješeno 0:0.

Ajax i APOEL su u Nicosiji odigrali utakmicu sa 29 pokušaja prema vratima, ali nijedan od 10 udaraca koji su išli u okvir nije završio i u mreži. Nizozemci su posljednjih deset minuta morali odigrati s desetoricom igrača, jer je zbog drugog žutog kartona isključen marokanski branič Mazraouni.

U momčadi APOEL-a od 68. minute je zaigrao hrvatski napadač Antonio Jakoliš, stariji brat Hajdukovog ovogodišnjeg pojačanja Marina Jakoliša, a zamijenio je Slovenca Romana Bezjaka koji je dvije sezone igrao u Rijeci.

Za Cluj je cijelu utakmicu odigrao rođeni Zagrepčanin Damjan Đoković, koji je odrastao u Nizozemskoj, a pretprošle sezone nosio dres Rijeke.

Hrvatski reprezentativni stoper Matej Mitrović odigrao je cijelu utakmicu za Club Brugge koji je napravio veliki korak ka grupnoj fazi Lige prvaka pobjedom na gostovanju kod LASK-a. U 10. minuti Vanaken je realizirao kazneni udarac, dosuđen uz pomoć VAR tehnologije, prvi put upotrijebljenu u doigravanju za Ligu prvaka.

Dinamo Zagreb igra večeras

Hrvatski prvak Dinamo Zagreb prvu utakmicu doigravanja za ulazak u Ligu prvaka igra večeras u 21 sat na svom stadonu u Maksimiru. Protivnik je norveški prvak Rosenborg.

Kako najavljuju hrvatski domovinski mediji, trener Dinama Nenad Bjelica bi u srijedu trebao izvesti sljedeću početnu postavu:                                                          Livaković, StojanovićDilaverPerićLeovac, MoroAdemi, HajrovićOlmoOršić, Petković.

Obzirom na odličnu prodaju ulaznica, stadion u Maksimiru će najvjerojatnije biti ispunjen do posljednjeg mjesta.

Evo pregled svih rezultata i raspored utakmica doigravanja za nogometnu Ligu prvaka: