Beograd: Učenici OŠ "Vladislav Ribnikar" odaju počast preminulim prijateljima /Foto: Hina

DJECA ŽELE POVRATAK U ŠKOLU ALI NE U TO MJESTO: Srpski ministar predložio da se sruši škola u kojoj je počinjen masakr

Srpski ministar gospodarstva Rade Basta predložio je  rušenje Osnovne škole “Vladislav Ribnikar”, javlja Nova.rs.

 

“Pozivam na jedinstvo vlasti i oporbe da se na mjestu škole izgradi spomen park žrtvama škole kako bi sjećanje na njih ostalo zauvijek. Sadašnju školu treba srušiti, a negdje u blizini napraviti novu školu”, napisao je Basta na Instagramu.

On je ovaj prijedlog najavio uz vijest RTS-a u kojoj članica vijeća roditelja ove škole Milena Vasić kaže da djeca žele povratak u školu, ali ne u to mjesto.

Podsjetimo, u ovoj školi dogodio se neviđeni masakr kada je učenik ubio osmero djece i čuvara, a ranio još šestero i profesoricu povijesti.

Fenix-magazin/MMD/Nova.rs

Povezano

MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku
Ruski napad na Kijev (ILUSTRACIJA) / Foto; Anadolu
NJEMAČKA OSUDA RUSKIH NAPADA NA KIJEV: BILD opisao „podmuklu i nehumanu taktiku Putinove vojske“  
I SLUŽBENO POTVRĐENO: SAD i Iran postigli sporazum o okončanju rata
Slika manjeg zrakoplova (ILUSTRACIJA - samo ilustrira vijest) / Foto: Anadolu
TRAGEDIJA: Srušio se jednomotorni zrakoplov, poginulo 12 osoba