Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

DFB POKAL (SVI REZULTATI): Mainz, Hoffenheim, Schalke i B. M’gladbach idu dalje, Hertha ispala

Nogometaši Mainza, Schalke 04, Freiburg, Hoffenheima, Schalkea i Borussije M’gladbach preskočili su prvu rundu u njemačkom Kupu, dok je berlinska Hertha ispala.

Hoffenheim se mučio protiv četvrtoligaša Roedinghausena pobijedivši tek nakon produžetaka sa 2-0.

Golove su zabili Muhamed Kabak u 115. minuti, te Gircha Promel 118 tri minute kasnije. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić započeo je susret u gostujućim redovima i igrao je do 64. minute.

Produžetak je trebao i Freiburgu protiv drugoligaša Kaiserslauterna. Na koncu su gosti slavili sa 2-1.

Kaiserslautern je poveo u 32. minuti fantastičnim golom Marlona Rittera s 50 metara iznenadivši gostujućeg vratara Marka Flekkena na spavanju. Izjednačio je Roland Sallai u 82. minuti, a pobjedu Freiburgu donio je Ritsu Doan u 111. minuti.

Povratnik u Bundesligu Schalke je na gostovanju pobijedio četvrtoligaša Bremer SV s 5-0, dok je Borussia M’gladbach s 9-1 “počastila” petoligaša Oberachern.

Najveće iznenađenje priredio je drugoligaš Eintracht Braunschweig koji je u “ludoj” utakmici pobijedio berlinsku Herthu sa 6-5 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Utakmica je završila 2-2, a nakon produžetaka je bilo 4-4.

Hertha je povela 2-0 golovima Selkea (10) i Maolida (42), međutim domaćin je u nastavku izjednačio na 2-2, a strijelci su bili Behrendt (63-11m) i Lauberbach (66).

Eintracht je u produžetku poveo sa 3-2 ( Pherai 91), Hertha je okrenula u 4-3 (Tousart 103, Lukebakio 106), da bi Behrendt dvije minute prije kraja produžetka zabio za 4-4. Prilikom izvođenja jedanaesteraca kod Herthe su promašili Plattenhardt i Kempf, a kod domaćina Donkor.

Za Herthu je cijeli susret igrao Ivan Šunjić i zabio je jedanaesterac u petoj seriji.

REZULTATI:
Schwarz-Weis Rehden - Sandhausen    0-4 (Bachmann 23, 45, Kutucu 32, Zhirov 50)
Bremer SV - Schalke 04              0-5 (Zalazar 2, Drexler 12, 33, Kmieć 39-ag, Kaminski 83)
Schott Mainz - Hannover 96          0-3 (Ahlbach 36-ag, Beier 42, Haas 50-ag)
FV Engers 07 - Arminia Bielefeld    1-7 (Kap 54 / Serra 9, 70, Klos 24, 50, Okugawa 56, Lasme 86, Hack 90+1)
Rodinghausen - Hoffenheim           0-2 ( Kabak 115,  Promel 118)
Kaiserslautern - Freiburg           1-2 (Ritter 32 / Sallai 82, Doan 111)
Oberachern - Borussia M'gladbach    1-9 (Huber 61 / Thuram 2, 22, 36, Hofmann 37, 45+3, Bensebaïni 45, Stindl 47, Scally 59, Neuhaus 78)
BW Lohne - Augsburg                 0-4 (Maier 51, Jensen 69, Niederlechner 81, Malone 89)
Eintracht Braunschweig - Hertha BSC 6-5 11, 4-4 (Behrendt 63-11m, 118, Lauberbach 66, Pherai 91 / Selke 10, Maolida 42, Tousart 103, Lukebakio 106)
Waldhof Mannheim - Holstein Kiel    5-3 11m 0-0
Erzgebirge Aue - Mainz 05           0-3 (Kohr 41, Burgzorg 70, Ingvartsen