Arhivska snimka utakmice Bayera (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

DFB POKAL: Senzaciju priredio četvrtoligaš RW Essen koji je izbacio Bayer Leverkusen, Holstein Kiel sada izbacio i Darmstadt

Senzaciju u njemačkom kupu priredio je u utorak četvrtoligaš RW Essen koji je nakon produžetaka sa 2-1 eliminirao Bayer Leverkusen.

Nakon što je utakmica u regularnom dijelu završila bez pogodaka, igrani su produžeci i Bayer prvi dolazi u vodstvo  u 105. minuti zahvaljujući pogotku Leona Baileya. Međutim u 108. minuti Oguzhan Kefkir izjednačuje, a u 115. minuti Simon Engelmann dovodi RW Essen u vodstvo.

Prije tri tjedna münhenski je Bayern eliminiran u drugom kolu, bolji od njega je bio drugoligaš Holstein Kiel koji je danas  nakon izvođenja jedanaesteraca slavio protiv drugog drugoligaša Darmstadta 98 sa 8-7(1-1).

Utakmica je nakon 90 minuta zavvršila rezultatom 1-1. Poveo je Holstein Kiel a strijelac je bio u 58. minuti Janni Serra, ali u 86. minuti Serdar Dursun zabija za izjednačenje. Kako pobjednik nije odlučen ni nakon produžetaka uslijedili su jedanaesterci.

Prošli Borussia D. i Werder

Werder Bremen i Borussia Dortmund plasirali su se u utorak u četvrtfinale njemačkog kupa nakon što su eliminirali drugoligaše Greuther Fürth, odnosno Paderborn.

Werder je kod kuće sa 2-0 pobijedio drugoligaša Greuther Fürth zahvaljujući pogocima Möhwalda u 12. minuti i  Agua u 73. minuti.

Borussia Dortmund je puno teže ostvarila plasman u četvrtfinale kupa. Sa 3-2 je kod kuće eliminirala još jedan klub iz druge lige Paderborn. Iako je već nakon 16 minuta vodila sa 2-0 pogocima Emre Cana (6′) i Jadona Sancha, Paderborn je u 79. minuti nakon gola Juliana Justvana smanjio na 2-1, a onda u sedmoj minuti  sudačke nadoknade izjednačio na 2-2, a strijelac je s bijele točke bio Owusu .

Nakon toga uslijedili su produžeci, a prednost Borussiji je u 95. minuti donio Haaland.

U srijedu su na rasporedu preostale utakmice osmine finala njemačkog kupa RB Leipzig  –  Bochum, Wolfsburg  – Schalke 04 , Jahn Regensburg  – Köln, Stuttgart – Borussia M’gladbach.