Fantastična atmosfera na finalnoj utakmici njemačkog Kupa 2023. / Foto: Fenix (P. Budimir)

DFB POKAL: RB Leipzig u fantastičnoj atmosferi s 2:0 savladao Eintracht i osvojio njemački Kup

U finalnoj utakmici DFB kupa, RB Leipzig je na prepunom Olimpijskom stadionu u Berlinu s 2:0 savladao Eintracht Frankfurta i obranio naslov pobjednika njemačkog Kupa.

Momčad Leipziga sa Danijem Olmom u sastavu, a bez bez kažnjenog Joška Gvardiola je tek u drugom poluvremenu slomila otpor Eintrachta.

Strijelac prvog pogotka bio je Christopher Nkunku u 71. minuti. Bila je to nespretnost Eintrachtove obrane jer je lopta udarena s vrha kaznenog prostora na putu prema mreži pogodio dvojicu obrambenih igrača Eintrachta i prevarila vratara Trappa.

Na 2:0 povisio je Dominik Szoboszlai u 85. minuti nakon proigravanja u finalnoj utakmici sjajnog Nkunkua.

Kao što smo već napisali Joško Gvardiol nije igrao zbog crvenog kartona zarađenog u polufinalnoj utakmici protiv Freiburga.

Na suprotnoj strani, Kristijan Jakić je ostao na klupi Eintrachta, dok Hrvoje Smolčić zbog ozljede nije konkurirao za sastav momčadi iz Frankfurta.

Ovo je drugi put zaredom da RB Leipzig osvaja njemački Kup. Prošle godine je savladao Freiburg, a prije toga je dva puta, 2019. i 2021. gubio finalne utakmice protiv Bayerna i Borussije Dortmund.

Fenix-magazin/SIM/

DFB Pokal 2023. Eintracht Frankfurt
Igrači pred početak utakmice DFB Pokala između Eintrachta i RB Leipziga / Foto: Fenix (P. Budimir)