DFB-POKAL: Eintracht Frankfurt i Bayer Leverkusen izborili polufinale Kupa

Nakon četvrtoligaša Saarbruckena i Bayern Munchena, plasman u polufinale njemačkog nogometnog Kupa izborili su Eintracht Frankfurt i Bayer Leverkusen.

Eintracht je u prekrasnom ambijentu na prepunoj Commerzbank Areni u Frankfurtu pobijedio Werder sa 2-0, dok je Bayer u Leverkusenu porazio Union Berlin sa 3-1.

Eintracht je poveo u posljednjim sekundama prvog dijela golom Andrea Silve iz jedanaesterca kojeg je skrivio Ludwig Augustinsson igrajući rukom. Sucu je u donošenju odluke pomogao VAR. Pitanje pobjednika razriješio je Daichi Kamada u 60. minuti. U sudačkoj nadoknadi Eintracht je ostao s igračem manje nakon što je Filip Kostić isključen zbog oštrog prekršaja.

U ranije odigranom susretu Bayer Leverkusen je pobijedio Union Berlin sa 3-1 premda je do 72. minute gubio sa 0-1.

Union Berlin je poveo u 39. minuti golom Marcusa Ingvartsena, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 71. minuti kada su gosti ostali s igrače manje nakon što je isključen Christopher Lenz.

“Apotekari” su s igračem više uspjeli okrenuti rezultat i do kraja utakmice zabili su tri gola, a strijelci su bili Karim Bellarabi (72), Charles Aranguiz (86) i Moussa Diaby (90+1).

U utorak su polufinale izborili četvrtoligaš Saarbrucken i Bayern München.

Saarbrucken je priredio iznenađenje na svom terenu eliminiravši prvoligaša Fortunu iz Düsseldorf sa 7-6 nakon boljeg izvođenja penala.  Saarbrücken je poveo golom Tobiasa Janickea u 31. minuti i sve do 90. minute imao je pobjedu u rukama, ali je onda nakon kornera Mathias Jorgensen pogodio za 1-1. Utakmica je otišla u produžetke, ali rezultat je ostao isti, pa su o pobjedniku odlučivali penali, a tu su uspješniji bili nogometaši Saarbrückena

U drugom četvrtfinalnom susretu Bayern je u gostima kod Schalkea slavio sa 1-0 golom Joshue Kimmicha (40).

REZULTATI POLUFINALA:
Bayer Leverkusen - Union Berlin  3-1 (Bellarabi 72, Aranguiz 86, Diaby 90+1 / Ingvartsen 39)
Eintracht - Werder Bremen        2-0 (Silva 45+6-11m, Kamada 60)