DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

DFB POKAL: Bayer deklasirao Eintracht Frankfurt i izborio osminu finala

Nogometaši Bayer Leverkusena izborili su plasman u osminu finala njemačkog nogometnog Kupa nakon što su u dvoboju 16-ine finala pobijedili Eintracht Frankfurt sa 4-1.

Gosti su poveli, no Bayer je u nastavku okrenuo rezultat sa četiri gola i na koncu ostvario uvjerljivu pobjedu.

Eintracht je stigao u vodstvo u 6. minuti golom Amina Younesa, a izjednačio je Lucas Alario u 27. minuti iz jedanaestrca. “Apotekari” su okrenuli rezultat u 49. minuti preko Edmonda Tapsove, Moussa Diaby je u 67. minuti zabio za 3-1, da bi isti igrač u 87. minuti postavio konačnih 4-1.

Bayer je u 73. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Jonathan Tah, no Eintracht to nije uspio iskoristiti.

Tin Jedvaj je ušao u igru u 89. minuti za Bayer koji će u osmini finala gostovati kod četvrtoligaša Rot-Weiss Essena.

U posljednjem susretu 16-ine finala u srijedu se sastaje drugoligaš Holstein Kiel i Bayern München.