Croatia Reutlingen / Foto: Fenic (B.Žepić)

DERBI KOLA: Croatije Reutlingen razmontirala Croatia-Young Bojs 4:0

Prosječan uspjeh ostvarili su prošle nedjelje hrvatski nogometni klubovi na terenima nogometnog saveza WFV.

Croatia iz Reutlingena zabilježila je vrijednu i uvjerljivu 4:0 pobjedu u derbiju kola nad Young Bojs, povratnikom iz Landeslige koji je na drugom mjestu. Croatia je četvrta a predsjednik Šolić poručuje: -Odigrali smo odličnu utakmicu i pred više od 400 gledatelja slavili sa po dva pogodka Ante Galića i Mirka Jelčića. Još smo daleko od prvog mjesta ali nam je bitno da naši navijači vide da smo u igri i da se borimo. Ima još puno utakmica, nada umire zadnja.

Pobjedom nad Sppvg Ludwigsbur od 2:1, Croatija Bitigheim je zadržala vodstvo na ljestvici.  Strijelci za Croatiju Bitigheim su bili braća Adem (u 40.) i Zvonko Živić (u 80. minuti igre), dok su gosti poveli u 11. minuti.

Zgoditak Croatije protiv Sppvg Ludwigsburg / Foto:Croatia Bietigheim

Sa 2:0 poražena je Croatia Stuttgart kod SV Feuerbach, ali je dalje ostala u sredini ljestvice.

Tri su A Kreisligaša zabilježili po pobjedu, remi i poraz. Svoj drugi poraz u proljetnom nastavku, nakon startnih 4:0 i 3:0 BW Tomislav je zabilježio doma protiv TSG Heilbronn 1:3. Strijelac za hrvatski klub bio je Marinko Fedatov u 3. minuti a BW Tomislav je u sredini ljestvice s 12 bodova više od klubova koji se bore za ostanak u ligi.

U prvoj utakmici nakon zimske stanke Jadran Balingen je zabilježio sigurnu 3:0 pobjedu nad TSV Stetten koji je u donjem dijelu ljestvice. Strijelci za Jadran su bili Frane i Joso Župan te mladi Stipe Bilaver. Jadran je četvrti s četiri  boda manje od vodećeg Winterlingena.

Hajduk Villingen je na gostovanju kod SV Niedereschach odigrao 1:1, pogodkom Hrvoja Jozinovića u 38.. Za sada su na 10. mjestu lige od 15 klubova od kojih tri ispadaju a četvrti od pozadi igra majstoricu za ostanak. Hrvatskom klubu treba još par pobjeda i nema dvojbe da će ih uskoro i zabilježiti. Sa 25 bodova još nisu sasvim osigurani.

Zrinski Waiblingen u B Kreisligi je u neizvjesnoj utakmici sa 1:0 bio bolji od TSV Schweikheim III i bodovi će ostati  jedino u sjećanju. Promašaji se ne pamte, naš je klub s pet bodova prednosti i dalje na čelu ljestvice.

U gradskom derbiju u Ulmu, Croatija i Bošnjački Ljiljan su odigrali 2:2. Očito da su se naši ispucali u prazno, prijetnjama za jesenski 0:4 poraz. Strijelci su bili Bratić u prvom poluvremenu i Ćubela u 89. minuti. Croatija je i dalje prva sa 7 bodova više od drugoplasiranog Ljiljana.

Neočekivano, i to na svome terenu, pričuve Bezirksligaša Croatia Reutlingen su ostali bez bodova (3:4) u igri sa FC Mitelstadt II, srećom ostali su i dalje na drugom mjestu.

Pošto su nedjelju prije predali bez borbe utakmicu TV Pliningen II, Neretva je ovoga put nastupila i tukla SV Heslach s 2:1. Istim je omjerom do bodova došla i Croatia Geislingen na gostovanju kod TSG Hattenhofen.

Croatia Karlsruhe je odigrala 1:1 sa SV Staffort dok je Marsonia izgubila doma 2:4 od VfB Neuffen. Pobjede su od naših klubova još zabilježili Croatia Sindelfingen 3:1 nad Milli Gencilk, Zrinski Calw (2:0) Oberkolberg, golovima Belavića (28.) i Jelić 34., KSC Ehingen 4:0 kod zadnjeplasiranog Altheim II.

U prvoj ovogodišnjoj utakmici Zagreb Schwenningen je izgubio 2:3 kod SV Nussbach. Imenjak iz Sindelfingena je odgodio utakmicu sa Türk Herrenberg II, dok je Slaven bio slobodan a slijedeću utakmicu igra 14. travnja u 15 sati s vodećim na ljestvici KF Kosova Bernhausen.