Davis cup, Hrvatska - SAD, FOTO: Hina

DAVIS CUP: McDonald svladao Prižmića za vodstvo Amerikanaca

Američka teniska reprezentacija povela je protiv Hrvatske u dvoboju skupine D završnice Davis Cupa, a prvi bod svojoj momčadi donio je Mackenzie McDonald (ATP – 39.) koji je sa 6-4, 6-2 svladao 18-godišnjeg debitanta Dinu Prižmića pred oko 1000 gledatelja u splitskoj dvorani Gripe.

 

McDonald je u prvom setu poveo 2-0, Prižmić je uzvratio istom mjerom za 2-2, ali je odmah potom još jednom izgubio gem na servisu. Američki tenisač novostvorenu prednost nije ispustio te je nakon 56 minuta osvojio prvi set sa 6-4.

U drugoj dionici oba su tenisača osvojili prve gemove na početnom udarcu, da bi McDonald s dva uzastopna ‘breaka’ poveo s 5-1 i mirno priveo meč kraju te za 96 minuta slavio sa 6-4, 6-2.

U drugom pojedinačnom dvoboju Borna Gojo (ATP – 77.) će igrati protiv Francesa Tiafoea (ATP – 11.), dok su u igri za parova nominirani Ivan Dodig i Mate Pavić s hrvatske te Austin Krajicek i Rajeev Ram s američke strane.

 

HRVATSKA – SAD 0-1

 

Dino Prižmić – Mackenzie McDonald 4-6, 2-6

Fenix-magazin/MV/Hina

Povezano

POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom
IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane
TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname