David Todorić zgoditkom u 90. minuti donio pobjedu Croatiji Frankfurt u gostima kod Griesheima

Nakon izgubljene utakmice u gostima u prvom kolu, neriješenog rezultata na domaćem terenu u drugom kolu, u trećoj prvenstvenoj utakmici u gostima Croatija Frankfurt je u trećem kolu upisala pobjedu i osvojila sva tri boda te se sa sveukupno 4 boda nalazi na diobi 8.i 9. mjesta Kreisoberlige Frankfurta.

Spvgg 02 Griesheim – FC Croatia 3:4 (2:2)

U najboljoj igri ove sezone Croatia je zasluženo u gostima savladala momčad Griesheima rezultatom 3:4. Iako su domaćini zarana, već u 4. minuti, poveli sa 1:0, Croatia je izjednačila dvije minute kasnije izvrsnim udarcem Deniza Dogana sa 30 metara. Snažno upućena lopta je pogodila vratnicu a potom se od zemlje odbila u mrežu.

Grieshei je u 10. minuti ponovno došao u vodstvo ali je raspoloženi i uvijek borbeni Sebastijan Barnjak izjednačio na 2:2. Dogodilo se to u 34. minuti na dodavanje pokretača većine akcija Croatije Zvonimira Doića. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Croatia je imala igračku prednost jer je jedan domaći igrač dobio drugi žuti, tj. Crveni karton.Griesheim - Croatia FFM (1)

S igračem više Croatia je u drugom poluvremenu dominirala igrom a domaćini su iz kontri  pokušavali ugroziti mrežu vratara Nikole Jurića. Iz jedne takve akcije domaćini u 60. minuti dolaze u vodstvo od 3:2.

Igrači trenera Darija Ištuka nastavili su stezati obruč oko gola Griesheima. Najprije je Adrijan Bračić izjednačio rezultat na 3:3 nakon nesebičnog dodavanja Eskija. Zasluženu pobjedu hrvatskoj momčadi donio je David Todorić u 90. minuti udarcom glavom na nabačenu loptu iz igre. U sudačkoj nadoknadi od 4 minute nervozni domaći igrači su zaradili još jedan crveni karton.

Sastav Croatije: Jurić, Scheibe (od 33. Bračić), Doić, Eski, Barnjak, Drlje, Livajić (od 46. Todorić) Duvnjak, Juko, Amanatidis, Dogan

TSG 51 Frankfurt II – FC Croatia II 8:3 (3:1)Griesheim - Croatia FFM (3)

Druga momčad Croatje nastavila je sa porazima. Nakon relativnog dobrog držanja u prvom dijelu utakmice, potpuni pad igre Croatije II nastao je u drugom dijelu kad pet puta lopta trese mrežu vratara Mire Novokmeta. Strijelci za Croatiju u ovoj utakmici bili su Ivica Marinović i dva puta Marko Kovač.

Sastav Croatije II Frankfurt: Novokmet, Miloloža, Ćurić, Jeličić, Dominik Vukošić, Mateo Vukošić, Šola, Kovač, Mihaljević, Marinović i Galić. Još su igrali: Livajić i Matozan.

Iduću utakmicu druga momčad Croatije igra u nedjelju, 25.kolovoza protiv momčadi SG Praunheim II u 13,00 sati na svom igralištu u Hedderheimu. Prva momčad Croatije na istom igralištu odmah za toga dočekuje hrvatsku momčad iz Frankfurta, Posavinu Frankfurt. Hrvatski derbi u najvišoj ligi Frankfurta igra se s početkom u 15 sati.