Futsal momcad Croatije München / Foto:Fenix Magazin -F.Ereiz

Darko Filipović trostruki strijelac u pobjedi futsal momčadi Croatije München

FC Croatia München Futsal – FC Passau Futsal 6:3 ( 4:2)

Pred domaćom publikom Croatia München je u nedjelju uvjerljivo savladala momčad FC Passau rezultatom 6:3. Rezultat je mogao biti i puno veći da trener Franjo Ereiz nije iskušavao igračke i taktičke varijante sa novim igračima.

Jedan od novih u momčadi bio je i 17. godišnji Marko Ereiz kojemu je to  bila prva utakmica za Croatiu. Mladi Ereiz je u 6. minuti i prvi načeo mrežu gostiju. Croatia je od početka kontrolirala igru i pobjeda hrvatske momčadi ni u jednom trenutku nije došla u pitanje.

Također, po prvi puta ove godine u sastavu je bio i Daniel Krajina, koji je u 37. minuti postigao zgoditak za konačan rezultat 6:3. Strijelci za Croatiju još su bili Filip Mandir u 15 min za 2:1 te trostruki strijelac Darko Filipović (17, 18 i 34.min ) koji se iskazao još i sa dva dobra dodavanja.

Valja također istaknuti vratara Croatije Davora Antunovića koji svojim obranama uvijek zadivi publiku. Njega je u drugom poluvremenu zamijenio novi vratar Damir Lović, koji se također iskazao s nekoliko doborih obrana.

Bez obzira na bljeskove pojedinih igrača, bila je to momčadska pobjeda Croatije.

Sastav Croatije: Davor Antunović (od 28. Demir Lović), Đuro Ereiz, Kristijan Šantić, Darko Filipović, Marko Bukovac (kapetan), Andrej Škoro, Daniel Krajina, Dragan Šimunović, Marko Ereiz, Josip Buljan i Filip Mandir. Trener Franjo Ereiz

FC Croatia iduće kolo (10. prosinca u 18 sati) gostuje kod TSV 1860 München. To je gradski derbi  u kojem će se vidjeti tko igra najbolji mali nogomet u glavnom bavarskom gradu