Croatiji Frankfurt presudio sudac u utakmici protiv prvaka Fechenheima

FC Croatia – Spvgg Fechenheim 2:3 (0:1)

U utakmici koja ni o čemu važnijem nije odlučivala, jer je Fechenheim već ranije osigurao naslov prvaka Kreisoberlige Frankfurta a Croatia mjesto u sredini ljestvice, odluku o pobjedniku je donio sudac čistim poklon jedanaestercem za goste u zadnjoj minuti produžetka. Momčad Fechenheima je iskoristila taj dar i odnijela sva tri boda, premda je hrvatska momčad po igri  najmanje zaslužila jedan bod.

Croatia je utakmicu započela bez u prošlom kolu pocrvenjelog Mihaljevića, ozljeđenog ponajboljeg igrača Blažekovića, Šandrka i Bešlića te opravdano odsutnih Solde i Puljića. Izostanak pouzdanog Dominika Mihaljević osjetio se već u 13. minuti kada novoposložena obrana Croatije pravi jednu manju grešku koju gosti koriste za vodstvo od 0:1. No, hrvatska momčad  nije bila obeshrabrena tim vodstvom gostiju. Pokušavali su napadači Croatije izjednačiti iz nekoliko stvorenih izglednih prilika ali bez uspjeha u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu gledatelji su vidjeli još bolji nogomet, sa čak još četiri pogotka. U 68. min Croatia je preko mladog i uvijek borbenog Ivana Propadala izjednačila nakon što je gostujući vratar tek uspio odbiti snažnu loptu upućenu od Grančića. U 76.minuti nes(p)retna reakcija pouzdanog kapetana i zadnjeg igrača obrane Croatije Stipe Vidović koji autogolom dovodi goste iz Fechenheima u vodstvo od 1:2.

Croatia je i nakon toga zaigrala još odlučnije. Dobru igru hrvatska momčad okrunjuje u 82. min kada Ivica Vidović znalački upošljava Denisa Grančića koji izjednačuje na 2:2.

I onda na samom kraju utakmice gosti u režiji suca, nakon nepostojećeg jedanaesterca, dolaze do sva tri boda.

Sastav Croatije: Jurić, Hrvoje Drlje, Miro Drlje (od 79. Ivica Vidović), Bračić, Duvnjak (od 53.Todorić), Stipe Vidović, Andrić, Lovrić, Grančić, Ćurić ( od 65. Josip Puljić), Propadalo

FC Croatia II – Spvgg Fechenheim II 2:7

Druga momčad Croatije doživjela je težak poraz na domaće terenu od druge momčadi Fechenheima. Zgoditke za Croatiju II postigli su Križanac i Keleva.

Sastav: Filatow, Jeličić, Majić, Periša, Jerković, Križanac, Vidović, Livajić, Keleva, Šumić, Amanatidis. Još su igrali Hrvoje Todorić i Slobodan Galić.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 13. svibnja protiv momčadi Blau- Gelb. Adressa igrališta u Frankfurtu je: Am Ginnheimer Wäldchen 2-4