Croatije Zürich doživjela debakl nakon tri godine nepobjedivosti od Kosova ZH

NK Croatia Zürich – FC Kosova II  1:7 (0:4)

U zaostaloj utakmici 3.lige, Croatia Zürich je u srijedu uvečer doživjela debakl na domaćem terenu protiv momčadi FC Kosova. Poraz od čak 1:7 je još teži kad se zna da je to prvi poraz Croatije protiv Kosova nakon više od tri godine. U dosadašnjim susretima hrvatska momčad je uvijek izlazila kao pobjednik, i to s visokim rezultatom.

Ovaj put je sve bilo drugačije. Druga momčad  Kosovara suprostavila se Croatiji pojačana za četvoricu igrača iz njihove prve momčadi koja se natječe u prvoj Klasik ligi Švicarske. Gosti su riješili utakmicu već u prvom poluvremenu kada su dominirali igrom i poluvrijeme završili rezultatom 0:4.

U drugom dijelu Croatija je bolje izgledala. Ali tome su pridonijeli i gosti jer su dali priliku ostalim igračima nakon što su zamijenili igrače svoje prve momčadi. Croatia je tada stvorila nekoliko izglednih prilika ali Petrlić, Laštro i Lapenda nisu najbolje reagirali. Ulaskom u trenera-igrača Stanislava Blažanovića igra Croatije je bila bolja a Blažanović je iz slobodnog udarca s 25 metara postigao euro gol, što je bio i jedini pogodak Croatije ua utakmici.

Ovom pobjedom Kosovari su bliže ostvarenju cilja a to je žele sa svojom drugom momčadi ući u drugu amatersku ligu. Pobjedom nad Croatijom sada su zasjeli na vrh ljestvice. Unatoč visokom porazu Croati je ostala na petom mjestu.

Sastav NK Croatia ZH: F.Dukic, M.Stjepanović, A.Vukadin, M.Jelečević, D.Perković (C), K.Krstić, D.Komin, S.Lastro, N Petrlić, A.Prcela, L.Lapenda. Još su igrali: M.Gašo, I.Knežević, S.Blažanović. Trener- igrač S.Blažanović.

Ovaj poraz treba što prije zaboraviti i okrenuti se sljedećoj utakmici u nedjelju protiv FC Blue Stars 2.