Croatija Griesheim II pobjedila u gradskom derbiju St.Stephan III

Svoj uspješan put prema Kreisligi B Darmstadt momčad Croatije Griesheim II nastavila je i protiv najtežeg rivala vodeće momčadi lige SV St.Stephan Griesheim III. Za ekipu Croatije Griesheim II je ovo bila gotovo odlučujuća utakmica koja bi u slučaju gubitka bodova u bitnom onemogućila kvalificiranje Croatije Griesheim II u viši rang natjecanja. Stoga je trener Mišo Marković zahtjevao od igrača makslimalan angažman i punu koncentraciju tijekom cijelog susreta.

Susret nije dobro krenuo za ekipu Croatije Griesheim II. St. Stephan III je pritiskao obranu Croatije Griesheim II, što je rezultiralo dvijema dobrim prilikama, ali je golman Michael Smith obje prilike uspješno obranio. U 19. minuti došao je St.Stephan u vodstvo od 1-0 a streijelac je bio Kevin Engel.

U drugi dio susreta ušla je Croatija Griesheim puno bolje, kao da je nestao strah od neuspjeha i momčad Croatije Griesheim II počela je igrati svoju igru. Pritiskali su igrači Croatije Griesheim preko bokova obranu St. Stephana III, a takav jedan napad urodio je izjednačujućim pogotkom ponajboljeg igrača na terenu Ivice Pehara u 63. minuti susreta.

Nakon izjednačenja nastavila se dobra igra Croatije Griesheim II pa je ubrzo pao i drugi gol. Igrala se 72. minuta kada je Mark Lenzen probio lijevu stranu St. Stephana III i dobro centrirao u šesnaesterac na sedam metara gdje je Mišo Marković u letu glavom pospremio loptu u mrežu za vodstvo od 1-2 Croatije Griesheim II.

SV Croatia Griesheim: Smith, Kocić, Bickelhaupt, Oktay, Pehar, Lenzen, Andrijević, Nothnagel, Zoran Šegrt, Bikić, Hoffmann. Klupa(Marković, Modrić, Kajić, Fortanz)