Croatia Stuttgart ostala bez unaprijed upisanih bodova – Tomislav Lovrić dvostruki strijelac

Momčad Croatije u posljednjem kolu polusezone gostovala je kod Vaihingena i, premda kvalitetnija momčad, doživjela poraz od 3:2.

SV Vaihingen – Croatia Stuttgart 3:2 (1:0)

Krenimo redom. Posljednja dva-tri tjedna Croatia nije uspjela trenirati kako je bilo zamišljeno, što zbog lošeg vremena, ozljeda u momčadi i bolesti pojedinih igrača. Zbog toga se trener Croatije morao “krpati” sa igračima iz druge momčadi, kojih je isto tako sve manje bilo na treninzima.

Druga stvar je bila ta da se i pored svih nedaća koje su zadesile momčad trener trudio motovirati igrače. Ali oni su mislili da idu na izlet i da se vraćaju sa punim plijenom. Ta borba protiv hrvatskog „lako ćemo“ mentaliteta ponekad zna biti veoma otežavajuća okolnost. Također je takav pristup i dodatni stimulans protivniku. Ali to mi Hrvati dobro znamo, zar ne? Da toga nema vjerojatno bi već nekoliko puta bili svjetski i europski prvaci.

Nakon prvog poluvremena Croatija je gubila sa 1:0 i u nastavku se samo prepustila i prihvatila poraz. U 63. minuti bilo je 2:0 za domaćina. Tračak nade, i možda povratak u igru. donio je kapetan momčadi Tomislav Lovrić koji je dvije minute poslije smanjio na 2:1. Ali hrvatska obrana nije dugo izdržala. Već 3 minute poslije Vaihingen je vratio prednost na dva razlike i rezultat je bio 3:1.

U 77. minuti jedanaesterac za goste nakon prekršaja na Matanoviću. Loptu je kapetanski u mrežu pospremio Lovrić i do kraja utakmice ostao je isti rezultat 3:2 za momčad iz Vaihingena.

Za Croatiju su nastupili: Karačić, F. Čagalj, Hadžić, Mlikota, Benaković, Ćosić D., Lovrić, Puria, Čagalj K., Matanović, Ratković… još su igrali: Ćosić F., Pezerović.

Jednostavni zaključak je da je Croatia mogla i morala više prije svega jer je kvalitetnija momčad. Druga stvar je dodatan mir pred nastavak prvenstva a treći razlog je božićni domjenak Croatije koji se održavao tu večer i gdje bi slavlje bilo potpuno sa nova 3 boda. Bilo kako bilo, vrijeme se ne može vratiti i novih pobjeda i poraza neće manjkati. Sada je sve na treneru domaće momčadi Domagoju Ključi da napravi dobre pripreme i uz par planiranih pojačanja pokuša vratiti Croatiju u gornji dom prvenstvene ljestvice.

Croatia Stuttgart je trenutno na 9. mjestu sa osvojenih 16 bodova. Drugi dio prvensta počinje 25.veljače 2018 godine kada Croatia gostuje kod momčadi Cannstatta.