Arhivska snimka momčadi Croatije Singen / Foto: Josip Mijić

Croatia Singen do pobjede s 2 gola Josipa Ivanovića iz penala

HSK Croatia Singen – FSV Phönix Gottmadingen 2:0 (1:0)

Nakon prošlotjedne visoke pobjede Croatia je s velikim samopouzdanjem ušla u utakmicu iako je nedostajalo nekoliko standardnih igrača.
Prvo poluvrijeme nije bilo na visokoj razini, a gosti su dosta ambiciozno krenuli od prve minute.

Kako je utakmica odmicala,  Croatia je bila sve bolja, a vodstvo u posljednjoj minuti susreta je rezultat s kojim se otišlo na odmor. Strijelac je bio Josip Ivanović iz kaznenog udarca.

Drugo poluvrijeme se igrao bolji i ljepši nogomet sa obje strane iako je momčad Croatije mnogo opasnija i konkretnija.

Josip IvanovicSredinom drugog dijela jedno odbijanje od protivničkog golmana (na nekoliko metra od gola) pokušavaju uhvatiti i Ivanović i njegov čuvar. Ivanović je bio brži na lopti te protivniku nije ništa drugo preostalo nego da ga faulira što je bilo za najstrožu kaznu.

Još jednom je Josip Ivanović bio siguran te je s bijele točke doveo Croatiju u vodstvo od 2:0 što je ostao i konačni rezultat, iako je do kraja utakmice bilo još izglednih prilika sa obje strane.

-Dosta sam se ispromašivao, a to pripisujem neredovitim treninzima koje ne mogu pratiti zbog posla. Nedostaje nam snage pogotovo u drugom poluvremenu – rekao nam je najbolji strijelac Croatije Josip Ivanović.

Iduću nedjelju 13.svibnja Croatia igra u gostima protiv TSV Überlingen/Ried s početkom u 15 sati.

Stadion:  Ziegel-Sportplatz Singen. Sudac, Jörg Rudolph. Gledatelja 100

Sastav Croatije:  Caner Yildaz, Marin Perković, Antonio Golić, John Ungemach, Josip Ivanović, Carlos Borges, Paulo Sergio Fernandes, Jürgem Miske, Ivan Golić, Nico De Monte, Franjo Ćurković (kap).