Croatia Reutlingen srušila i vodeći VfL Pfullingen

U derbiju 20. kola Landeslige 3, Croatije iz Reutlingena je pred rekordnim brojem gledatelja pobjedila vodeću momčad na  ljestvici VfL Pfullingen sa 3:2 (0:0). Gosti su poveli u 63. Svega dvije minute kasnije Grk u redovima Croatie Nakos poravnava rezultat na 1.1.

Zimska prinova Croatije Ante Topić dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 2:1. Nijemci se ne daju i u 75. minuti poravnavaju rezultat na 2:2. Točku na i odlične utakmice stavlja Topić u 78 minuti. Tih zadnjih desetak minuta odigrano je u velikom stilu. Nijeci ipak ne uspjevaju izjednačiti rezultat i pobjeda pripada hrvatskoj momčadi koja tako osvaja tri nova boda koja će joj puno značiti u borbi za opstanak.

Josip Micic, kako ce biti u Landesligi
Predsjednik Croatie Josip Mičić

– Bila je to odlična nogometna predstava s obje strane. Mislim da smo zasluženo pobijedili. U tri smo proljetne utakmice osvojili 7 bodova i još nismo u „sigurnim vodama“. Nastavimo li ovako, naš ostanak u ligi neće biti upitan, kazao je u izjavi novinarima predsjednik Croatie Josip Mičić.

Croatia trenutačno zauzima 10 mjesto sa prednošću od svega dva boda ispred mjesta koje vodi u doigravanje za opstanak, odnosno pet bodova od momčadi koje izravno ispadaju iz lige.