Ivan Dukić i Luka Antolković postigli 7 golova u golijadi Croatie Zürich

NK Croatia Zürich – FC Würenlingen 12:1 (4:0)

Gledatelji ZuerichNa svom igralištu Juchhof u Zürichu, pred stotinjak domaćih navijača, Croatia Zürich je deklasirala trećeligaša FC Würenlingen sa 12:1. Bila je to prva pripremna utakmica u kojoj je Croatia dobila protivnika iz svog ranga, pa je to bila idealna prilika da se pokaže što će igrači pokazati u nadolazećem prvenstvu. Sve do 15. minute igralo se bez pogodaka, ali vrlo čvrsto na obje strane. U toj 15. minuti Vučur je otvorio golijadu i do kraja polu vremena bilo je 4:0 za Croatiu, a pogotke su još postigli Vundać, Dežić i I. Dukić.

Drugo poluvrijeme gosti su se prvih nekoliko minuta dobro drćali, a onda je Ivan Dukić i 50. minuti opet tresao mrežu FC Würelingena. Do 60. minute Croatia je igrala smireno, ali je Antolković pronašao prazan prostor i poslao loptu u mrežu za 6:0. Nekoliko minuta kasnije gosti dolaze do svog prvog i jedinog pogotka, a Antolković taj pogodak kažnjava još jednim u 68. minuti. Nekoliko minuta kasnije Vundać postiže svoj drugi pogodak za rezultat 8:1. Gledatelji su očekivali da će Croatia stati na loptu i do kraja trošiti vrijeme, ali tko bi to objasnio Ivanu Dukiću, koji u nekoliko minuta ponovno dva puta bježi obrani gostiju i postiže pogotke, a postigao ih je ukupno četri na toj utakmici.

U 85. minuti pogodak postiže i prvi vratar NK Croatie Frano Dukić, a Luka Antolković trećim pogotkom u 88. minuti pogađa za konačnih 12:1. Od silnih pogodaka zanemarujemo da je bilo i prekršaja, ali i jedanesteraca, koje je Croatia lošije izvela, pa je rezultat mogao biti daleko veći. NK Croatia odigrala je odličnu utakmicu pred početak prvenstva na zadovoljstvo domaće publike i vjerujemo da je to znak da je momčad spremna za nove izazove.

Sastav NK Croatia: F. Dukić, D. Crnković, V. Zrno, M. Jelečević, I. Dukić, A. Jukić, M. Vučur, M. Vundać, M. Prskalo, D. Dežić, L. Antolković. Igrao je još i rezervni vratar Croatie Marko Žiljak. Trener: Robert Čurić.