Kosova - Croatia
Detalj s utakmice Kosova - Croatia (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (S.Puđa)

CROATIA NEPORAŽENA PROTIV KOSOVA: Odlična utakmica sa vrhunskim potezima napadača i sjajnim obranama vratara

Više od 250 gledatelja vidjelo je u nedjelju poslijepodne u Frankfurt-Dornbuschu odličnu utakmicu sa više odličnih poteza nogometaša obiju momčadi te vrhunskim obranama obaju vratara.

FC Kosova Frankfurt – FC Croatia Frankfurt 1:1 (0:0)

Unatoč preporuci nogometnog saveza KOL Frankfurta da kada igraju momčadi sa jugoistoka Europe da se razdvoje gledatelji, domaćini Kosovari su prihvatili traženje Croatije da njihovi navijači ne idu na drugu stranu igrališta iza visoke ograde već da utakmicu mogu gledati na istoj strani gdje su i navijači domaćina. Kako nikada dosad nije bilo problema na utakmicama Kosova i Croatije, kao što je to bilo na posljednjoj utakmici između momčadi FC Kosova i srpskog Tempa, i ova put je utakmica hrvatske i kosovske momčadi odigrana u sportskom duhu i korektnom navijanju.

Naš dopisnik Stanislav Konta sa ponajboljim pojedincima utakmice Ivanom Propadalom i Markom Nauberom / Foto: Fenix (SIM)

Domaćini su krenuli napadački i prvih desetak minuta igralo se uglavnom na polovici hrvatske momčadi. Croatija je pokušavala brzim kontranapadima. Jedan takav napad u 35. minuti je nakon lijepe akcije umalo završio pogotkom. Na žalost igrača i navijača Croatije, koji su već vidjeli savladanog vratara domaćina, Dražen Gluhaković je sa šest-sedam metara neometan visoko tukao preko gola.

I drugo poluvrijeme su bolje otvorili igrači Kosova koji su u 53. minuti imali priliku doći u vodstvo. No, iskazao je vratar Croatije Marco Nauber koji je u istoj akciji dva puta vrhunski obrani svoja vrata. Na drugoj strani sjajnoom obranom uzvratio je vratar Kosova Murati Ejrol koji je sjajno obranio snažan udarac Ante Štrljića.

U 61. minuti gledatelji su vidjeli lijepu akciju domaćina i pogodak škaricama najboljeg igrača Kosova Raisi Zalla. Ni nakon tog pogotka Croatia se nije predavala. U 66. minuti najbolji strijelac Croatije Ivan Propadalo nije realizirao kazneni udarac. Valja istaknuti kako je vratar domaćina pritom (što se vidi i na našoj snimci) nedozvoljeno izišao metar i pol s crte gola te obranio udarac Propadala. Odlični sudac utakmice to nije vidio ili se nije usudio ponoviti izvođenje jedanaesterca.

Ono što nije napravio kod izvođenja najstrože kazne, Ivan Propadalo je ispravio u 85. minuti kada je prošao s lijeve strane i iskosa desnom nogom “zakucao” loptu u mrežu za konačan i pravedan rezultat od 1:1.

Sa osvojenim bodom Croatia je ostala na 7. mjestu sa osvojenih 25 bodova, dok FC Kosova zauzima 9. mjesto sa 24 boda na ljestvici Kreisoberlige Frankfurt.

Sastav Croatije: Nauber, Beslic, Andrić (od 70. Jurić), Božinović-Mador, Grgić (od 65.Kukić), Štrljić, Sučić, Gluhaković, Soldo, Propadalo, Molnar (od 75. Budimir)

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 7. Studenog protiv SV 07 Heddernheim, momčadi s kojom Croatia dijeli igralište u Heddernheimu. Utakmica počinje u 15 sati. U predigri u 12,30 druga momčad Croatije dočekuje SG Praunheim II.

Fenix-magazin/SIM/Stanislav Konta Foto: Fenix (SIM)