Croatia Griesheim uz puno truda slavila u Roßdorfu

Dva kola prije kraja prvenstva Croatia Griesheim je pobjedom 3-1 u gostima kod Roßdorfa pobjegla je iz crvene zone ispadanja, ali za miran kraj sezone hrvatskoj momčadi će trebati još jedna pobjeda.

Croatia Griesheim je otvorenog garda ušla u utakmicu spremna na nadigravanje, a prvu pravu priliku za Croatiu Griesheim već u 13. min je propustio napadač Jasmin Smajović kada je sam izbio pred vratara Roßdorfa, ali mu je vratar Ruckert efektno obranio udarac. U nastavku akcije je na vrata tukao i Daniel Perić, ali je i njegov udarac zaustavio raspoloženi vratar Roßdorfa.

I kako to obično biva u nogometu, kada ne zabiješ ono što moraš, bivaš kažnjen. Tako je kapetan Croatie Griesheim Jure Markota u 16. min napravio jedan nesmotreni prekršaj u kaznenom prostoru, a sudac susreta je pokazao na bijelu točku. Strijelac za Roßdorf je bio Fabian Diehl.

Pred sam kraj prvog dijela rezultat je izjednačio stoper Josip Vujica koji je ubacio loptu u mrežu nakon jednog kornera sa lijeve strane.

U drugom dijelu gledali smo neku sasvim drugu, puno efikasniju i opasniju Croatiu Griesheim. U samo tri minute razmontirala je hrvatska momčad bezopasni Roßdorf. Prvo je u 54. min Jasmin Smajović sjajnim udarcem sa nekih 20-ak metara pogodio za 2-1, da bi u 57. min Lukas Blessing prebacio istrčalog vratara Ruckerta i postavio konačan rezultat 3-1.

Do kraja susreta napravila je Croatia Griesheim još koju priliku, a čini se kako je sudac napravio jednu pogrešku kada je poništio drugi gol Jasmina Smajovića.

Do kraja prvenstva ostale su još dvije utakmice i 6 bodova u igri, a Croatia Griesheim ima 5 bodova prednosti ispred SV Treise II, koja će ako ovako ostane ići u doigravanje.

SV Croatia Griesheim: Nedel, Vujica, Pupić, Mlakić, Markota, Altuna, Blessing, Draženović, Smajović, Andrijević.Klupa(Loeffel, Nothnagel, Nazari)