Croatia Griesheim u derbiju začelja osvojila važne bodove za bijeg s dna ljestvice

Dugo će nogometaši Croatie Griesheim pamtiti teško izborena tri boda protiv Germanije Pfungstadt čiji su trud i poderana koljena danas rezultirala odmakom s dna ljestvice Kreislige A Darmstadt. Sve do 80. minute trajala je rezultatska neizvjesnost u Griesheimu, a onda su dvojica pričuvnih igrača donijeli promjenu rezultata i tako osigurali tri važna boda: prvo je iskusni Saša Banović primio jednu loptu u visini 20-ak metara te opalio po golu da bi u nastavku akcije odbijenu loptu preciznim udarcem u mrežu poslao Marin Uzelac za konačnu pobjedu Croatie Griesheim 1-0.

Od samog početka susreta vidjelo se kako je pobjeda važna objema momčadima stoga su igrači vrlo disciplinirano ispunjavali želje trenera, bez puno preuzimanja rizika u igri. Igra se odvijala uglavnom između dva šesnaesterca bez izrazitih šansi za gol. Obranom Croatie Griesheim uspješno je zapovjedao kapetan Damir Pupić držeći linije čvrstim i zgusnutim tako da gosti iz Pfungstadta nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golu Croatije Griesheim.

Hrvatska je momčad pokušavala preko Danijela Perića i Jasmina Smajovića ugroziti vrata Germanie ali u prvom dijelu susreta svi napadi Croatie Greisheim završavali su u visini šesnaesterca gostiju iz Pfungstadta.

Drugi dio susreta krenuo je u istom ritmu kao i prvi dio, dakle bez puno ljepote i s previše grubosti. Zbog toga je sudac susreta podjelio dva crvena kartona sa svake strane. Jedan crveni karton je dobio igrač Croatie Griesheim Danijel Perić a drugi crveni je dobio jedan igrač Germanie Pfungstadt.

Smanjenje broja igrača na terenu  je više pogodovalo igračima Croatie Griesheim čiji su napadi postajali sve konkretniji i opasniji. Stiskala je hrvatska momčad gostujuće igrače a ovi su odgovarali grubom igrom na granici korektnosti. Igrala se 80. minuta kada je Croatia Griesheim organizirala jedan napad po sredini terena gdje je do lopte došao Saša Banović koji tuče po golu, ali njegov udarac zaustavlja jedan obrambeni igrač Germanie, da bi u nastavku akcije na odbijenu loptu došao Marin Uzelac koji tuče i pogađa za vodstvo Croatie Griesheim.

Do kraja susreta momčad Croatie Griesheim znalački je čuvala stečeno vodstvo i tako osvojila važna tri boda koja jamče bijegom s dna tablice.

SV CROATIA GRIESHEIM: Jovanović, Altuna, Vujica, Pupić, Markota, Mulac, Mlakić, Nothnagel, Smajović, Perić, Kocić (Banović,Petrinec, Uzelac)