Croatia Griesheim na otvaranju sezone porazila Hellas Darmstadt

Na otvaranju proljetnog dijela sezone golom Josipa Vujice u 35. minuti Croatia Griesheim porazila je momčad Hellas Darmstadt sa 1-0.

Sve bitno na današnjoj utakmici dogodilo se u 35. minuti susreta kada je brzonogi krilni napadač Croatie Marcel Lenz prošao po lijevoj strani, centrirao loptu u kazneni prostor gdje se našao Josip Vujica koji glavom trese mrežu Hellasa.

U izjednačenoj igri između dvaju šesnaesteraca bez previše pravih prilika, koju je krasila gruba igra na obje strane, malo više inicijative je pokazala Croatia Griesheim.

Croatia Griesheim je uglavnom prijetila preko novopridošlog Marcela Lenza koji je uspješno probijao posljednju liniju Hellasa, ali centralni napadači nisu uspjeli realizirati sve pripremljene prilike.

U drugi dio susreta momčad Hellasa je ušla puno angažiranije te je vršila pritisak na posljednju liniju Croatie Griesheim, ali nisu sve do 75. minute uspjeli stvoriti pravu priliku.

Nakon jedne greške vezne linije Croatie momčad Hellasa je organizirala jedan napad po desnoj strani.Tri igrača Hellasa su išla na dvojicu igrača Croatie ali je u posljednji trenutak Saša Banović uspio spriječiti sigurni pogodak.

Još je momčad Hellasa pri samom kraju susreta, nakon jednog izvedenog slobodnog udarca, pogodila gredu.

Na samom kraju susreta zbog namjernog igranja rukom u kaznenom prostoru isključen je igrač Croatie Griesheim Josip Vujica, koji je zbog dva žuta kartona morao napustiti teren.

SV CROATIA GRIESHEIM: Dalibor Mikuljević, Stjepan Markota, Josip Vujica, Damir Pupić, Jure Markota, Goran Mulac, Denis Andrijević, Saša Banović, Manuel Nothnagel, Bogdan Kocić, Marcel Lenz (Dominik Bralić, Daniel Andrijević, Danny Nothnagel)