Croatia Frankfurt u pripremnoj utakmici poražena od Makkabija

FC Croatia – TUS Makkabi 2: 5 (0:2)
Pripremna utakmica frankfurtske Croatije protiv višeligaša Makkabija završila je zasluženom pobjedom gostiju. Početni sastavi obiju momčadi trebali su pokazati trenerima obiju momčadi jesu li na pravom putu kod odabira sastava i taktike kojom žele iznenaditi protivnika. Bolje posložena gostujuća momčad iznenadila je obranu Croatije već u 4. minuti a potom i u 38. min kada postižu drugi zgoditak i vodstvo od 2:0 s kojim se otišlo na odmor.

U drugom dijelu treneri Croatije dali su priliku čak šestorici igrača. Iako je kapetan Mario Lažeta u 53. min na dodavanje Livajića smanjio rezultat na 2:1, gosti su u dvije minute iskoristili greške obrane Croatije i poveli sa 4:1. Nakon nabačaja Kristijana Zubca Adrian Bračić oštrim udarcem smanjuje rezultat na 4:2. Zadnji zgoditak za pobjedu od 5:2 vidjeli smo u 80. minuti kada gosti spretno iz kontre dolaze do zgoditka.

Unatoč porazu, treneri Croatije Daniel Konta i Dario Ištuk mogu biti zadovoljni jer se nametnulo nekoliko novopridošlih igrača, za koje se već sad možereći da već sada pojačanja

Croatia: Jukić, Bešlić ( od 59. Faluta), Lovrić ( od 46. Ivica Vidović), Zubac, Stipe Vidović, Soldo (od 59. Bračić), Mario Lažeta, Nikola Lažeta (od 46. Livajić), Šandrk (od 46. Amanatidis), Puljic, Juričić (od 46.Šušak).