Košarkaši Komušine prvi put slavili u Ulmu

U 16. Kolu Regionallige Košarkaši Komušine iz Haiterbacha su zabilježili svoju 15. pobjedu. Na gostovanju kod Ratiopharm u Ulmu su slavili 73:68, što će im biti prva pobjeda u ovoj dvorani u kojoj su uvijek do sada ostajali bez bodova.

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici Hrvati su diktirali tempo, pogocima Jacksona su poveli 4:0, do poluvremena je bilo 42:28. U nastavku se domaćini vraćaju imaju 55:59, ali iznenađenja ipak nije bilo. Dvije minute prije kraja jedan od najboljih u redovima Komušine Franko Filipović napušta igru nakon 5. prekršaja a na semaforu je stajalo 60:73. U zadnjim pokušajima Nijemci postižu osam koševa, smanjuju na 68:73, i to je bilo sve. Teško izborena ali zaslužena pobjeda Komušine u kojoj su sudjelovali Zelalije 20, Filipović 19, Jackson 8, Bubalo 7, Josić 6, Kesselring 4, Ley 1, Koljanin, Marić, Rupčić i Stojčević.

S 30 bodova Komušina je i dalje na drugom mjestu a slijedeću utakmicu igra kod ESV Rot-Weiss u Stuttgartu koji je na petom mjestu s 20 bodova.