Croatia Essen nastavlja pobjednički niz u borbi za ulazak u višu ligu

NK Croatia Essen – Al-Arz Libanon 2:0 (1:0)

U nedjeljnoj utakmici na Sportanlage Haedenkampstrasse nogometaši Croatije Essen savladali su momčad Al-Arz Libanon rezultatom 2:0.

Hrvatski nogometaši su već od samog početka krenuli silovito i kontrolirali igru.  U 11. minuti nadmoć je realizirana zgoditkom Dodiga koji je odapeo sa 25 metara i neobranjivo pogodio za vodstvo Croatie od 1:0. Nakon pogotka gosti su shvatili kako je besmisleno nadigravati se sa boljom momčadi Croatije pa su krenuli jako agresivno pa i grubo. U ostatku prvog dijela igra je bila dosta iprekidana sa mnogo prekršaja i prekida pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću hrvatske momčadi.

U drugi dio susreta Croatia je ušla s ciljem da postigne još koji pogodak i tako osigura vodstvo i konačnu pobjedu. To se i dogodilo kada Demirdere zabija u 58. minuti za vodstvo Croatije od 2:0. To je bilo dovoljno da do kraja susreta hrvatska momčad odigra rutinirano i mirno te osvoje važna 3 boda koja su ih dodatno učvrstili na vrhu prvenstvene ljestvice.

Zanimljivo je kako su uz navijače Croatie Essen na igralište stigli i članovi KK Dražen Petrović koji su svojim navijanjem pomogli hrvatskoj momčadi u osvajanju nova tri boda.

Sljedeću utakmicu Croatia igra u nedjelju 27.studenoga kod Atletico Essen. Utakmica počinje u 11,00 sati. Uprava i igrači Croatije pozivaju hrvatske navijače da dođu bodriti svoj klub koji se bori za ulazak u višu ligu.