Košarkaši Dražena Petrovića iz Essena deklasirali protivnika i zaslužili ovacije publike

KK Dražen Petrović – Tusem Essen 114 : 40

Vodeća momčad lige, KK Dražen Petroviž je u nedjelju u dvorani SH Frida-Leavy-Gesamtschule ugostio i deklasirao savladao košarkaše Tusem Essena rezultatom 114:40. .

U prvoj četvrtini Tusem se pokazao kao iskusna momčad koja je, taktički dosta potkovana, držala pod kontrolom mlade košarkaše Dražena Petrovića.

Ipak nakon početka druge četvrtine hrvatska momčad je uzela stvar u svoje ruke. Doslovno je počelo trpanje koševa tako da je do kraja Tusem teško stradao. Primili su 114 koševa a Draženu Petroviću su zabili samo 40 koševa. Od toga najveći broj koševa su zabili u prvoj četvrtini.

Košarkaše Dražena Petrovića u dvorani su brodrili igrači i navijači NK Croatia Essen. Hrvatski nogometaši su tako uzvratila posjet košarkašima koji su njih bodrili na njihovoj prijepodnevnoj utakmici. Na tribinama košarkaškog igrališta vladala je odlična atmosfera i ovacijama je ispraćen svaki postignuti koš.

Bila je to uspješna nedjelja za oba hrvatska kluba iz Essena koji drže čelna mjesta u svojim ligama, košarkaškoj i nogometnoj.

Po završetku košarkapke utakmice dopresjednik KK D.Petrović Dario Zubac dao je izjavu za Fenix magazin kazavši:

-Čestitam našim igračima i treneru na visokoj pobjedi i radosti koju su nam priuštili. Zahvaljujem i našim navijačima kao i igračima i upravi NK Croatia Essen koji su došli podržati našu momčad svojim glasnim navijanjem. Stvorena atmosfera na tribinama nosila je našu momčad i zasigurno je doprinijela  ostvarenju ovako velike pobjede.