Croatia Bietigheim u gradskom derbiju srušila Germaniu

NK Croatia Bietigheim-SV Germania Bietigheim II 6:0 (2:0)

image

Pred početak susreta dviju najboljih momčadi lige bilo je i skeptičara među Hrvatima, no oni su se brzo smirili. Naime gradski protivnik istrčao je na zagrijavanje sa dvadeset i tri igrača, a u igru ušao i pojačan sa dvojicom iz njihovog prvog sastava koji je rangiran dvije klase više. No sastav u hrvatskim dresovima se nije dao smesti. Hrvati su nametnuli svoj stil igre i već u početku pritiskali gosta duboko u njihovoj polovici.

Uzbuđenja nije nedostajalo, pa su se tako već u prvim minutama stvarale šanse u korist domaćina. Lehečka i S.Kaya imali su lijepe prilike već u prvim minutama susreta. Brzonogi Albayrak koji se isticao več u početku, lijepom je akcijom pronašao Lehečku, kojemu nije bilo teško da plasiranom loptom savlada nemočnog protivničkog vratara za 1:0 u 12. minuti.

Ritam utakmice se nije smanjivao, Croatia drži protivnika u šahu, tako da zadnji red u kojem su bili  Mihaljević, Sabljo i Dlabal, nije imao većih problema.  U jednom prodoru u 32. minuti sjajni Lehečka srušen je na dvadeset metara, a ulogu eksekutora preuzima Sabljo i pogađa za 2:0.image

Drugi dio utakmice samo je potvrda koliko je današnja Croatia moćna. Germania je pala a mnogobrojni su posjetitelj (njih preko 250)i uživali u brzim i tečnim akcijama novoušlog Rodina, koji je sa Lehečkom, Mihaelom Zrkom te upadljivom braćom M.i S. Kaya stvarao šanse koje su se izmjenjivale iz minute u minutu.

Četvoro strijelaca u drugom dijelu, Rodin, Zorko, M. Kaya i Lehečka zaključili su nedjeljno popodne brojkom 99 golova sa trinaest pobjeda u isto toliko susreta. Croatia Bietigheim može biti mirna. Pet bodova prednosti pred drugom Germaniom, a slijedeći suparnik je slabije kvalitete i ne bi trebao predstavljati nikakav problem.

NK Croatia Bietigheim: Balaban, Dlabal, Mihaljević, M.Kaya, Sabljo (Galović 89), Albayrak (Yilmaz 73), Lehečka, Zorko (Križić 83), Cervone (Rodin 57), D.J. Cucchiara, S. Kaya.

Strijelci za Croatiu Bietigheim: Lehečka 2, Sabljo, Rodin, Zorko i M. Kaya po 1

Iduću utakmicu Hrvati gostuju u Makgrönningenu kod tamošnjeg FV Markgrönningena, a kompletno kolo se igra već u subotu 21.studenog u 12.45 sati

Tekst i slike: Antun Igrec