Croatia Bietigheim remizirala, pobjede Jadrana Balingen i B-W Tomislava

Od hrvatskih klubova u natjecanju amaterskih liga u Baden Württembergu za Uskrsne blagdane samo su četvorica imala „radne dane“.

Bezirksligaš Croatia Bietigheim je prvo na Uskrsnji petak igrala kup utakmicu. S uvjerljivih 9:3 (tri pogodka Z. Živića) su bili bolji od A Kreisligaša TV Aldlingen i po prvi put u klupskoj povjesti izborili polufinale kupa podsaveza Enz Murr. Zatim, u ponedjeljak su u utakmici za bodove odigrali 2:2 s jednim od boljih klubova u ligi TSV Merklingen. U dobroj i ravnopravnoj utakmici hrvatska je momčad je imala vodstvo od 2:1 do predzadnje minute kada su domaćini uspjeli poravnati na konačnih 2:2. Strijelci za Croatiju su bili Tsiolakidis u 71. i Zvonimir Živić u 84.minuti.

Croatia je ostala na drugom mjestu s utakmicom manje ali i pet bodova manje od vodećeg Salamandera koji je isto tako odigrao neodlučno 2:2 kod trinaestoplasiranim SV Platonwielle.

Od tri A Kreisligaša bez bodova je ostao samo Hajduk Villingen. U gostima kod FC Schönwald su poraženi u ujednačenoj i neizvjesnoj utakmici 2:1 Hajduk je poveo u 13. pogodkom Gabrijela Gašića, domaćini poravnali u 44. a pred kraj postigli i pobjednički zgoditak. Hajduk je i dalje na 10. mjestu, još mu treba pobjeda-dvije kako bi osigura ostanak u ligi.

Niz poraza BW Tomislav iz Heilbronna je zaustavio 3:2 pobjedom nad Spfr Neckarwestheimom. Strijelci su bili M. Selak 2 i Horvat, gosti su postigli pogodke u 89. i 90. minuti. Hrvatski A ligaš iz Heilbronna ima 12 bodova više od klubova koji se bore za ostanak u ligi.

Treći hrvatski A Kreisligaš Jadran Balingen je pobijedio s 3:2 FC Schönwald i popeo se na treće mjesto s samo četiri boda manje od vodećeg na ljestvici. Strijelci za Jadran su bili Bilaver, Rogić i Joso Župan.

Sljedeće nedjelje je redovno kolo, a do kraja natjecanja većina klubova treba odigrati još po 7 utakmica, par njih po šest.