Croatia Lynx Stuttgart ove sezone zna samo za pobjede./Foto: Fenix (SR)

ČAK 72 POGOTKA NA UTAKMICI: Stuttgarski rukometni derbi pripao i dalje neporaženoj Croatiji Lynx

Rukometaši Croatia Lynx Stuttgart ne prestaju sa pobjedama. U odgođenoj utakmici prvog kola KLD „Risovi“ su sa 41-31 nadigrali momčad MTV Stuttgart 4.

Croatia Stuttgart e.V – MTV Stuttgart: 41:31

Deseta je to pobjeda u nizu hrvatskih rukometaša u deset dosad odigranih utakmica (6 prijateljskih, 3 prvenstvene i jedna KUP utakmica) od osnivanja rukometne sekcije u sklopu sportskog društva Croatia Stuttgart e.V.

Ujedno, bila je to i prva domaća prvenstvena utakmica koja je odigrana pred dobrano popunjenoj dvorani u Heslachu. Među publikom nalazila su se i poznata rukometna imena kao npr. Dragan Jerković (vratar iz Metkovića, reprezentativac Hrvatske, trener vratara u Bundesligi), Antonio Glumac (vratar iz Karlovca i trenutno brani vrata njemačkog kluba TSV Allowa), Teo Meštrović (reprezentativac Hrvatske u mladim selekcijama, trenutno vratar u Bundesligaškom HBW-u)…

Sama utakmica bila je i mali derbi jer su se sastale, u dosadašnjem dijelu prvenstva, dvije neporažene ekipe. Ekipa MTV Stuttgart 4 pojačana sa čak četiri igrača iz višeg ranga natjecanja (MTV Stuttgart 3), bila je ravnopravan protivnik samo u prvih par minuta utakmice jer su domaćini već u 11. minuti utakmice vodili sa 5 pogodaka razlike (7-2).

U 40. minuti razlika je bila već 10 pogodaka razlike i ta prednost održala se do kraja utakmice jer su priliku da zaigraju dobili zamjenski igrači.

Croatia Stuttgart e.V: Ante Pavlak (15), Vedran Lovrenović (6), Antonio Štrkalj (4), Tomislav Kardum (4), Josip Bulić (4), Filip Matković (2), Filip Albrecht (2), Tihomir Pilatić (1), Antonio Marković (1), Mario Matković (1), Marijan Ćavar (1), Bruno Kumić, Šarac Damjan, Luka Banović. Službene osobe: Mislav Kelemen i Dejan Ćavlović. Trener: Sanimir Radek

MTV Stuttgart: Lukas Fabian Mündel (9), Torben Ziegler (7), Sebastian Alban (6), Nico Helwerth (3), Markus Stradinger (2), Julian Freygang (2), Marius Engel (1), Philipp Dröse (1), Herold Lube, Benjamin Holz, Johannes Groß, Tilman Bartl. Trener: Bastian Klör. Sudac: Holger Brenner

Kretanje rezultata:
7-2 (11.min), 14-8 (21.min), 19-12 (26.min), 21-15 (poluvrijeme), 28-18 (39.min), 30-20 (43.min), 34-23 (50.min), 41-31 (kraj utakmice).