Arhivska snimka Danija Olma u dresu Dinama / Foto: Hina

BUNDESLIGA: Zgoditak Danija Olma za Leipzig u gostujućoj pobjedi protiv Kölna od 4:2

U zadnjoj utakmici 29.kola njemačkog prvenstva Leipzig je na gostovanju kod Kölna slavio 4-2, a zadnji gol za pobjedničku momčad zabio je bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

Poveli su domaćini u sedmoj minuti golom Jhona Cordobe, no u 20. minuti Patrik Schick zabija izjednačujući gol za Leipzig. Christopher Nkunku povećava vodstvo Leipziga u 38. minuti na 2-1, a u drugom poluvremenu u 50. minuti Timo Werner podiže na 3-1 za Leipzig. Anthony Modeste smanjuje na 3-2 pogotkom u 55. minuti, ali onda dvije minute kasnije Olmo zabija svoj prvi gol u Bundesligi za konačan rezultat 4-2. Olmo je igrao do 78. minute.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Leipzig se vratio na treće mjesto na ljestvici sa 58 bodova, dva manje od drugoplasirane Borussije Dortmund i dva više od Borussije Mönchengladbach i Bayer Leverkusena koji su na četvrtom i petom mjestu. Koeln je nastavio niz slabih rezultata i nakon 15. poraza zauzima 11. mjesto sa 34 boda.

REZULTATI 29. KOLA,
Petak:
Freiburg - Bayer L.      0-1 (Havertz 54)
Subota:
Bayern - Fortuna         5-0 (Jorgensen 15-ag, Pavard 29, Lewandowski 43, 50, Davies 52)
Hertha - Augsburg        2-0 (Dilrosun 23, Piatek 90+3)
Mainz - Hoffenheim       0-1 (Bebou 43)
Schalke - Werder         0-1 (Bittencourt 32)
Wolfsburg - Eintracht    1-2 (Mbabu 58 / An. Silva 27-11m, Kamada 85)
Nedjelja:
Borussia M. - Union B.   4-1 (Neuhaus 17, Thuram 41, 60, Plea 81 / Andersson 50)
Paderborn - Borussia D.  1-6 (Huenemeier 72-11m / Hazard 54, Sancho 57, 74, 90+1, Hakimi 85, Schmelzer 89)
Ponedjeljak:
Köln - RB Leipzig       2-4  ( Córdoba (7), Modeste (55)/ Schick (20), Nkunku (38), Werner (50), Olmo (57))

1. Bayern München           29  21   4   4  86:28  67
2. Borussia Dortmund        29  18   6   5  80:35  60
3. Leipzig                  29  16  10   3  74:31  58
4. Borussia Mönchengladbach 29  17   5   7  57:35  56
5. Bayer Leverkusen         29  17   5   7  54:36  56
6. Wolfsburg                29  11   9   9  41:36  42
7. Hoffenheim               29  12   6  11  40:48  42
8. Freiburg                 29  10   8  11  38:41  38